Menu

Blog

 

Schodišťové sedačky

Poradenstvi

Schodišťové sedačky

Schodišťová sedačka je určena nejen pro přepravu tělesně postižených, ale i seniorů nebo osob hůře zvládajících pohyb po schodišti. Cena schodišťové sedačky je individuální záležitost a záleží na celkovém konečném řešení. Co interiér a schodiště, tak to jiný návrh. Cenovou nabídku a návrh řešení s konzultací získáte zcela zdarma a předem. Kontaktujte nás!

Ukaž více

Uvažujete o koupi schodišťové sedačky?

Produkty

Uvažujete o koupi schodišťové sedačky?

Domácí schodišťové sedačky jsou skvělým pomocníkem pro nechodící i seniory, a také pro ty, kteří o svoje blízké pečují. Díky tomuto zařízení se aspoň částečně stane taková osoba soběstačnou a nebude muset čekat na pomoc ostatních, když bude chtít z patra dolů a naopak. Díky praktickým kolejnicím jde o vhodné řešení nejen na schodiště, ale také na rovný povrch, díky čemu se bude moci osoba tělesně indisponovaná pohybovat i po bytě. Praktické ovládání zvládne každý.

Ukaž více

Dnes je mezinárodní den seniorů i lékařů! Děkujeme Vám!

Poradenstvi

Dnes je mezinárodní den seniorů i lékařů! Děkujeme Vám!

Mezinárodní den seniorů je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům, je to den, který ukazuje na to, že bychom si měli uvědomit, s čím se musí potýkat senioři, jedná se o mnoho překážek a schody do obchodního domu jsou v některých případech tím nejmenším. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří. Jeden z mnoha dnů, který opravdu zaslouží být vyhlášeným Mezinárodním dnem. Na počest všem lékařům zachraňujícím životy mnoha lidí po celém světě. Jedná se o jistě obdivuhodné a náročné povolání, neboť právě tady, pod rukama těchto lidí jde o život.

Ukaž více

Dnes je mezinárodní den neslyšících

Info zpravodaj

Dnes je mezinárodní den neslyšících

Cílem Mezinárodního dne neslyšících je upoutat pozornost na jejich ztíženou situaci. I přesto, že se postupem času zlepšují podmínky pro neslyšící, musí denně překonávat spoustu překážek. Například nemohou telefonovat, což je v případě přivolání první pomoci velmi složité apod., ale naštěstí již existují systémy, které umožňují komunikaci a usnadňují život lidem s tímto postižením.

Ukaž více

Naše bezbariérové řešení nejen v domě.

Info zpravodaj

Naše bezbariérové řešení nejen v domě.

Nabízíme řešení pro radost z běžných dnů 1 - Stropní zvedací systém LUNA - http://1url.cz/Rtw6p 2 - Vertikální zdvižná plošina A28 - http://1url.cz/gtRDs 3 - Šikmá schodišťová plošina V65 - http://1url.cz/Ntw8n 4 - Nájezdové rampy přenosné - http://1url.cz/jtHyw 5 - Pásový schodolez T09 ROBY - http://1url.cz/ztw62 6 - Schodišťová sedačka A180 - http://1url.cz/RtwU7 7 - Nájezdové rampy přenosné - http://1url.cz/jtHyw

Ukaž více

„Řešení pro každou bariéru“

Produkty

„Řešení pro každou bariéru“

Tak zní motto společnosti VECOM, která svými výrobky pomáhá lidem s omezenou pohyblivostí zpřístupňovat jinak těžce dostupná místa. Schodišťové plošiny jim otevírají cestu na úřady, k lékaři i do bytových domů. Šikmé schodišťové plošiny si poradí s přístupem na různé druhy upravených schodišť, přičemž vodící kolejnice mohou být upraveny podle individuálních podmínek.

Ukaž více

Máme pro Vás řešení přesunů v rámci domácnosti

Poradenstvi

 Máme pro Vás řešení přesunů v rámci domácnosti

Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že se jim opravdu nelze vyhnout. A právě proto byly vyvinuty stropní zvedací systémy jako LUNA. S její pomocí je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Sortiment různých druhů vaků je určen přímo těmto činnostem (koupací, toaletní…). A nejen to, LUNA Vám může posloužit také k rehabilitaci. Se speciálním vakem pro nácvik chůze budete mít tuto možnost přímo ve svém domácím prostředí. Manipulace s vaky a jejich samotná aplikace je velmi snadná.

Ukaž více

Schodolez – Užijte si více svobody!

Produkty

Schodolez – Užijte si více svobody!

Pásový schodolez T09 ROBY je mobilní. Po tom, co s jeho pomocí sjedete schodiště v domě, ho můžete naložit do auta a ROBY Vám poslouží i na dalších schodištích (u lékaře, v zaměstnání, ve škole a kdekoliv jinde…). Jeho obsluha je snadná a Váš doprovod ji hravě zvládne. Upevní vozík pomocí univerzálních úchytů a stiskem tlačítka pojezdu pohodlně a plynule vyjedete nebo sjedete i několik pater. Ano, ROBY při plném nabití zvládne až 23 pater!

Ukaž více

Mezinárodní den objetí zdarma

Info zpravodaj

Mezinárodní den objetí zdarma

"Mezinárodní den objetí zdarma, který je v angličtině znám pod pojmenováním Free hugs, je dnem, kdy se po celém světě lidé na ulici objímají. Tato tradice se začala rozvíjet i u nás v ČR. Tomuto dni dal vzniknout Juan Mann, který při příletu do Sydney na letišti viděl, jak se všichni objímají a vítají se svými blízkými, ale on se neměl, s kým se obejmout. Vyrobil si transparent s nápisem ""Free hugs"" (objetí zdarma), postupně k němu začali chodit lidé a objímat ho." www.vecom.cz

Ukaž více

Vertikální zdvižná plošina S08

Produkty

Vertikální zdvižná plošina S08

S08 SILVER je vertikální plošina používaná k překonání těch nejmenších výškových rozdílů, protože si uvědomujeme, že i tyto malé rozdíly mohou představovat velkou překážku. A proto SILVER se svojí výškou zdvihu do jednoho metru. Patří k vertikálním plošinám bez opláštění, je bezpečný a spolehlivý. Zdvih je obstarán elektromotorem a nekonečným šroubem s maticí. Ovládání je snadné a všechny funkce jsou plně automatické (na požádání včetně automatické horní branky). Hodí se pro instalace interní i externí. Aby zařízení lépe odolávalo nepříznivým povětrnostním vlivům nebo čistě z designového hlediska, může být provedeno také kompletně v nerezové oceli. Nepotřebuje žádnou prohlubeň ani jiné stavební úpravy. Instalace je většinou otázkou pouze pár hodin.

Ukaž více

Jak funguje schodišťová sedačka?

Poradenstvi

Jak funguje schodišťová sedačka?

Schodišťové sedačky jsou v dnešní době velkým pomocníkem v mnoha světových domácnostech. Jsou určeny pro snadné zdolávání schodů v domě nebo u domu pro starší seniory nebo pro osoby s pohybovými obtížemi. Díky schodišťovým sedačkám schody již nejsou složitou překážkou, ale velmi snadno zdolatelnou záležitostí. Jedná se o velice důmyslnou pomůcku, která ale potřebuje být ve stoprocentní kondici, aby mohla dokonale sloužit. Různé druhy sedaček mají různá specifika, ale princip jejich využívání a instalace zůstává stejný. Do podlahy z jedné strany schodiště se instaluje pevná lišta (kolejnice), po které se následně pohybuje celá sedačka nahoru a dolů. Sedačka je poháněna motorem, který je v drtivé většině případů napájen klasickou zásuvkou na 230 V. V případě, že se jedná o otevřené schodiště bez zdi na jedné jeho straně, lišta může být připevněna na speciální zábradlí a držáky. Jednoduché ovládání zajišťují dálkové ovladače. Ty mají velmi jednoduché a pochopitelné ovládání, na které si snadno zvykne každý.

Ukaž více

„RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“ – dnes je Mezinárodní den rodiny

Info zpravodaj

„RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“ – dnes je Mezinárodní den rodiny

Naše řešení inspirují třeba i k aktivnímu životu a umožní Vám opět prožívat tu obyčejnou, a přece tak vzácnou a krásnou „RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“, ale co by byla radost bez rodiny. Mezinárodní den rodiny je velice významným dnem pro společnost. Rodina je důležitým faktorem základu celé společnosti a je velice důležitým prvkem pro výchovu budoucích generací. Měli bychom si z ní odnést příjemným, naplňující a nenahraditelný pocit, který by nám v tento den měl být připomenut a vryt do paměti, protože jak někteří mohou zapomenou není samozřejmostí.

Ukaž více

Moderní a estetická schodišťová sedačka, která zabere jen minimum místa.

Produkty

Moderní a estetická schodišťová sedačka, která zabere jen minimum místa.

Se sedačkou A130 překonáte i bez cizí pomoci, bezpečně vsedě každé přímé schodiště, a to jak v interiéru, tak exteriéru. Instalace je otázkou pouhých pár hodin. Ovládání je velmi snadné stejně jako bezpečné nasednutí a vysednutí s pomocí natočení sedačky ve směru výstupu. Schodišťová sedačka A130 Vám bude sloužit od první chvíle, kdy jí budete potřebovat.

Ukaž více

Den Země

Info zpravodaj

Den Země

Den země je dnem věnovaným naší planetě a v konečném důsledku i nám všem. Stanovení termínu tohoto svátku vychází z původních oslav dnů Země, které se obvykle konaly při oslavách jarní rovnodennosti (21. březen). Den země vznikl v USA spontánně, jako ekologicky laděný svátek Země. Od roku 1990 k se oslavám dne Země přidala i Česká republika. 22.duben je věnovaný planetě Zemi ať už smýšlením po ekologické stránce nebo z ohledu na války (které po Zemi stále jsou). Cílem moderních oslav dne Země je upozornit na dopady lidského chování na životní prostředí, a samozřejmě diskuse o možných nápravných a preventivních řešení těchto problémů.

Ukaž více

Velikonoční velký pátek

Info zpravodaj

Velikonoční velký pátek

Letos je v České republice už počtvrté státním svátkem a nabízí tak další volný den pro přípravu velikonočních dobrot. Velký pátek je dnem, který připomíná ukřižování Ježíše Krista. Jedná se o šestý a tím pádem předposlední den Svatého týdne, zároveň je to součást velikonočního tridua. V české republice se jedná o relativně nový státní svátek, poprvé byl uznán svátkem v roce 2016.

Ukaž více

Nájezdové rampy přenosné

Produkty

Nájezdové rampy přenosné

Přenosné nájezdové rampy jsou vhodné k překonání těch nejnižších výškových rozdílů jako třeba jednoho, dvou nebo tří schodišťových stupňů. Jejich výhodou je možnost snadné, rychlé aplikace a možnost použití na více místech. Stačí je jednoduše rozložit, použít a zase složit. Jsou lehké, teleskopické a díky komfortním plastovým úchytům i snadno přenositelné. Přilnavé konce profilu stejně jako protismyková úprava povrchu rampy Vám dodají pocit bezpečí za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Tyto nájezdové rampy jsou vhodné i tam, kde není možné instalovat rampy pevné, ať už pro nedostatek místa nebo jen pro dočasné použití. Přenosné rampy o délkách dva a tři metry máme vždy skladem, připravené k okamžitému dodání.

Ukaž více

Nájezdové rampy pevné

Produkty

Nájezdové rampy pevné

Pevné nájezdové rampy slouží k překonání především nižších úrovňových rozdílů. Důvodem je jejich prostorová náročnost, která roste úměrně s výškou bariéry. Dle stávající legislativy musejí být široké nejméně 1,5 metru a jejich podélný sklon musí být nejvýše v poměru 1:16 (6,25 %). To znamená, že pro překonání výškového rozdílu jednoho metru by rampa měla mít délku minimálně 16 metrů! A to není zrovna málo. Nicméně pokud s místem problém není, je rampa využitelná nejen pro vozíky, ale třeba i pro dětské kočárky nebo kola. Námi vyráběné rampy jsou po obou stranách opatřeny zábradlím a madly a jsou vůči nepříznivým povětrnostním vlivům opatřeny povrchovou úpravou zinkováním. Rampa je vyráběna na míru a její montáž trvá jeden až několik pracovních dnů v závislosti na její délce.

Ukaž více

Světový den zvýšení povědomí o autismu

Info zpravodaj

Světový den zvýšení povědomí o autismu

Na 2. dubna připadá Mezinárodní den porozumění autismu či zvýšení povědomí o autismu. Poznat ty, kteří jsou zainteresování k tomuto dni není těžké, neboť mnoho společností po celém světě v tento den osvěcují své budovy modrý světlem jako známku podpoření vyrovnání se s autismem. Autismus je nemoc, která se projevuje hned v raném dětství a touto nemocí trpí v České republice více než 50 tisíc lidí. V posledních letech je na tuto nemoc kladen velký důraz, a proto i mnoho organizací po celém světě dělají kampaně s cílem např. integrace autistických dětí do běžných škol.

Ukaž více

Domácí výtah pro úspěšné zdolání pater pro seniory nebo imobilní osoby

Info zpravodaj

Domácí výtah pro úspěšné zdolání pater pro seniory nebo imobilní osoby

Osobám, pro které představují schody nepřekonatelnou překážku, pomáhají každý den domácí výtahy a schodišťové plošiny. Patra s jejich pomocí zdolají senioři i invalidní osoby, pro něž by se jinak jednalo o velkou nepříjemnost. Ve veřejných budovách jsou běžné, ale vybavit jimi můžete i schody v rodinném nebo bytovém domě. Chcete se dozvědět víc?

Ukaž více

Mezinárodní den invalidů

Info zpravodaj

Mezinárodní den invalidů

Mezinárodní den invalidů, který byl vyhlášen Mezinárodní federací práce neschopných a civilních invalidů, nám má připomenou, s jakými překážkami se invalidé každý den musí stýkat a překonávat je, ať už se jedná o lidi na vozíčku nebo s jiným mentálním či fyzickým postižením. Konají se různé akce na pomoci začlenění těchto lidí do společnosti. A toto začlenění se týká primárně práce, proto dnes také mnoho firem zaměstnává invalidy.

Ukaž více

Bariérou je například jen zvýšené přízemí?

Poradenstvi

Bariérou je například jen zvýšené přízemí?

Potom se nabízí A28 STEPPY. Je to hydraulická nůžková plošina, která se dodává ve třech variantách: s výškou zdvihu do 0,8 metru, do 1,6 metru a do 2 metrů. To se skládá z ocelové konstrukce s výplněmi bezpečnostním sklem, se sníženou výškou opláštění i dveří v horní stanici. Možné je i provedení s kompletní uzavřenou šachtou, které doporučujeme pro externí instalace. Provedení šachty i opláštění může být nejen ocelové, ale třeba i zděné. Stačí si vybrat nejvhodnější řešení dle konkrétního místa instalace. Montáž není náročná a zabere jen pár dnů. Zhotovení základové jámy (je-li třeba), usazení plošiny, montáž opláštění nebo šachty, propojení přívodu elektrické energie a samotné zprovoznění plošiny.

Ukaž více

Terén plný překážek je nejhorší noční můrou každého tělesně postiženého, kterého možným spojením se světem je vozíček.

Produkty

Terén plný překážek je nejhorší noční můrou každého tělesně postiženého, kterého možným spojením se světem je vozíček.

Schodolez je jednoduché bateriově poháněné zařízení (pásové či kolečkové), s jehož pomocí, a jednou doprovodnou osobou vozíčkář snadno zdolá všechna schodiště a terénní stupně. Schodolez je možné používat jak v interiéru, tak i exteriéru. Máme k dispozici celou řadu možností, jak řešit schodišťovou bariéru. Po prohlídce konkrétního schodiště navrhujeme klientovi řešení na míru.

Ukaž více

Mezinárodní den žen – nezapomeňte na kytičku!

Info zpravodaj

Mezinárodní den žen – nezapomeňte na kytičku!

Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ vznikl díky stávce švadlen roku 1908. Právě švadleny z New Yorku stávkovali za zlepšení životních podmínek. Cílem tohoto boje bylo získání volebního práva pro ženy, následoval boj za rovnoprávnost a spravedlnost a samozřejmě mír. V průběhu dějin se oslavy měnily, v živé paměti máme například socialistickou propagandu a nezapomenutelné karafiáty, ručníky, chlebíčky apod. Tento den protestují např. feministky dodnes. V mnoha rodinách v ČR se MDŽ slaví do dnešní doby, přestože od roku 1990 není MDŽ oficiálním svátkem.

Ukaž více

14.2 Svátek zamilovaných

Info zpravodaj

14.2 Svátek zamilovaných

Svátek zamilovaných, který známe též pod názvem Valentýn není převzatý americký komerční svátek. Původ tohoto svátku nás zavádí do starého Říma, a je památkou na upáleného mnicha Valentina. Právě tento mnich ve 3. století tajně oddával páry proti zákazu císaře. Důvodem zákazu byla značná neochota mužů opouštět rodiny za účelem účasti v bitvě. V současnosti je tento den poměrně komerčnější záležitostí, neboť se po celém světě v obchodech prodávají nejrůznější předměty od květin, přes srdíčka a plyšáky až po přání, které mají ve formě daru vyjádřit lásku ke svému partnerovi nebo alespoň vystihnout jak je pro nás druhý člověk důležitý.

Ukaž více

Dnes je Světový den boje proti rakovině

Info zpravodaj

Dnes je Světový den boje proti rakovině

Světový den boje proti rakovině nám má vštípit jak závažná a častá nemoc to vůbec je, existuje mnoho příčin jak tato nemoc propuká ale také existuje spousta cest jak tomu přecházet a jak se starat o své zdraví. Zvýšenou pozornost k této zákeřné nemoci upoutala právě Pařížská charta práv onkologických pacientů, kterou předkládalo Sdružení na obranu práv pacientů a cílem této charty je zlepšit léčbu rakoviny a také zlepšit výzkum nádorových onemocnění. Den boji proti rakovině využívá k osvětě Ženevská Mezinárodní unie boje proti rakovině. Kampaň této instituce má za cíl osvojení zdravého životního stylu, která je shrnuta do čtyřech bodů - zajistit dětem nekuřácké prostředí - fyzická aktivita, vyhnutí se obezitě a dodržování zdravé životosprávy - informovat se o očkování proti rakovině (např. jater či děložního hrdla) - vyhýbat se nadměrnému slunění. Boj proti rakovině podporují celosvětově jak celebrity tak většinou manželky či přítelkyně politických špiček.

Ukaž více

Řešení na míru zdarma

Poradenstvi

Řešení na míru zdarma

Bezplatné zaměření a projekt zdarma po celé ČR. Domluvte si s námi bezplatnou a nezávaznou návštěvu přímo u vás doma. Na základě získaných informací vám dokážeme zdarma připravit projekt bezbariérového řešení. Projekt bude vytvořen na míru vašim požadavkům a zvoleným prostorem. Samozřejmě včetně cenové nabídky. Stačí, když nám přes tento formulář napíšete www.vecom.cz/cenova-nabidka a my vám velmi rádi pomůžeme.

Ukaž více

Schodišťová plošina V65

Produkty

Schodišťová plošina V65

Schodišťová plošina V65 je schodišťový výtah pro imobilní osoby pohybující se na invalidním vozíku po šikmé dráze schodů. Tato zvedací plošina pro imobilní překonává schodiště s dráhou s variabilním sklonem i variabilním směrem to znamená např. zatáčky a změny sklonu. TOP vlastnosti šikmé schodišťové plošiny ✓ exteriér i interiér ✓ jedna z nejpoužívanějších na světě ✓ bezpečnost na bezkonkurenční úrovni ✓ design od firmy "Pininfarina" designéra Ferrari

Ukaž více

Schodišťová sedačka A130

Produkty

Schodišťová sedačka A130

Schodišťová sedačka je určena nejen pro přepravu tělesně postižených, ale i seniorů nebo osob hůře zvládajících pohyb po schodišti. Se sedačkou A130 překonáte i bez cizí pomoci, bezpečně vsedě každé přímé schodiště, a to jak v interiéru, tak exteriéru. Je navržena moderně a esteticky a na schodišti Vám zabere jen minimum místa, takže nebrání jeho běžnému použití.

Ukaž více

Co to je rehabilitace?

Info zpravodaj

Co to je rehabilitace?

Rehabilitace je úsilí navrátit poškozeného člověka do předešlého tělesného stavu. Rehabilitace lidí poškozených nemocí nebo úrazem je procesem zdravotních složek společnosti s cílem znovu zařadit člověka postiženého na zdraví následkem nemoci, úrazu či vrozené vady do aktivního společenského života. Může jít o jednoduchá cvičení nebo celý komplex navazujících léčebných procesů, které nazýváme souhrnným pojmem jako léčebná rehabilitace.

Ukaž více

Dnes je pátek 13! Znáte pořekadlo černá kočka přes cestu? Věříte na to?

Info zpravodaj

Dnes je pátek 13! Znáte pořekadlo černá kočka přes cestu? Věříte na to?

Pátek třináctého je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Chorobná obava z tohoto data se nazývá paraskavedekatriafobie nebo též friggatriskaidekafobie a jedná se o speciální formu fóbie z čísla 13 (triskaidekafobie). Na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při Poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil. Židé považovali třináctku za nešťastnou, protože třináctým písmenem v hebrejské abecedě je písmeno M, což je první písmeno ve slově Mavet, které znamená „smrt“. Zcela reálný základ má tato pověra v pátku 13. října 1307. Právě tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů po celé Evropě a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den. V některých zemích, například ve Španělsku a Latinské Americe, je za nešťastný den považováno úterý třináctého.

Ukaž více

Montáž stropního zvedáku Luna

Poradenstvi

Montáž stropního zvedáku Luna

Je možná do stropu nebo do bočních stěn. Zvedací kazeta ERGOLET zajišťuje zdvih a přesun bezbariérovém osoby. Je plně elektronicky ovladatelná, a to pomocí dálkového ovladače, což zajišťuje snadnou obsluhu. Nedílnou součástí stropního zvedáku jsou přepravní vaky. Sortiment různých druhů vaků je určen přímo na konkrétní činnosti jako je koupání, toaleta nebo nácvik chůze. Skládá se ze dvou hlavních částí: nosná konstrukce a zvedací kazeta. Nosnou konstrukci představuje sofistikovaný systém bílých hliníkových vodicích kolejnic, které pěkně splývají se stěnami či stropem.

Ukaž více

Nenabízíme pouhé zařízení.

Info zpravodaj

Nenabízíme pouhé zařízení.

Nejsou to jen zařízení pro imobilní, které vám každý den přinášíme a nabízíme. Našim posláním je poskytovat komplexní služby lidem trpícím tělesným handicapem při odstraňování bariér v bytech, rodinných domech a veřejných prostorách. Naším cílem je nejen distribuce a montáž zdvihacích zařízení na překonávání architektonických bariér pro imobilní osoby, ale i informování lidí v oblasti legislativy, možností řešení a sociální pomoci. S celým týmem se snažíme o poskytování komplexních služeb pro všechny zákazníky.

Ukaž více

Už stovky klientů ocenili a každodenně používají naše schodolezy.

Poradenstvi

Už stovky klientů ocenili a každodenně používají naše schodolezy.

Schodolez patří mezi nejoblíbenější zařízení, díky kterým se imobilní pacient dostane přes největší bariéru, kterou jsou schody. Několik typů schodolezů (pásový, kolečkový, schodolez pro dětské kočárky) zajistí širokou míru přizpůsobení toho, co klient potřebuje a výrazně usnadní práci i samotnému opatrovateli. Výhodou je, že mobilní zařízení není třeba instalovat na schody a měnit či stavebně přizpůsobovat cokoli v prostoru.

Ukaž více

Mezinárodní den válečných veteránů

Info zpravodaj

Mezinárodní den válečných veteránů

Mezinárodní den válečných veteránů patří, komu jinému než válečným veteránům. Tento den se slavil již dříve po celém světě, ale v ČR byl uznán až roku 2001. Jedenáctý listopad nebyl určen náhodou, roku 1918 byly ukončeny boje I. Světové války podepsáním mírové smlouvy mezi Německem a Spojenci. Tento den zároveň upozorňuje na život válečných veteránů i na to, že bychom neměli zapomínat na ty, kteří nasazují život za uchování míru. Váleční veteráni jsou většinou na obou stranách barikády a bohužel nikdo z ""obyčejných"" lidí si válku nepřeje, ale přesto se jí musí účastnit.

Ukaž více

Proč je schodolez T09 ROBY nejžádanější?

Produkty

Proč je schodolez T09 ROBY nejžádanější?

✓ Má malé rozměry, což zaručuje jeho vysokou obratnost při obsluze. ✓ Je výjimečně lehký ✓ Projede i přes úzké schodiště a mezipodesty. ✓ Snadno se převáží autem. ✓ Má moderní design a je vyroben z odlehčených materiálů. ✓ Je bezpečný a zdolává i oblé hrany schodů. ✓ Je 100% spolehlivý a kvalitní. ✓ Je plně elektronicky ovladatelný – dobíjecí baterie s dlouhou výdrží. ✓ Má nosnost až 150 kg. ✓ Předvedeme ho u vás doma zcela zdarma

Ukaž více

Schodišťová plošina SLIM je jedinečný schodišťový výtah pro imobilní osoby pohybující se na invalidním vozíku po šikmé dráze schodů.

Produkty

Schodišťová plošina SLIM je jedinečný schodišťový výtah pro imobilní osoby pohybující se na invalidním vozíku po šikmé dráze schodů.

Tato zvedací plošina pro imobilní totiž kromě toho, že překonává schodiště s dráhou s variabilním sklonem i variabilním směrem, dokáže překonávat tzv. negativní zatáčky. Instalace tohoto schodišťového výtahu je tedy možná i na vnější straně schodiště.

Ukaž více

Jsou nebo se stávají Vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro Vás?

Info zpravodaj

Jsou nebo se stávají Vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro Vás?

Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že se jim opravdu nelze vyhnout. A právě proto byly vyvinuty stropní zvedací systémy jako LUNA. S její pomocí je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Sortiment různých druhů vaků je určen přímo těmto činnostem (koupací, toaletní…). A nejen to, LUNA Vám může posloužit také k rehabilitaci. Se speciálním vakem pro nácvik chůze budete mít tuto možnost přímo ve svém domácím prostředí. Manipulace s vaky a jejich samotná aplikace je velmi snadná. Moderní design kazety se doplňuje s diskrétním vzhledem bílé vodicí kolejnice, která téměř splývá se stropem. Kotvení hliníkových vodicích kolejnic je možné do stropu, stěn nebo prostřednictvím samostatných nosných konstrukcí. S LUNOU se můžete pohodlně pohybovat nejen v rámci místnosti, ale i po celém patře. Systém tzv. „přehupů“ při použití jedné nebo více kazet Vám umožní propojit jednotlivé místnosti, a to bez potřeby jakýchkoliv stavebních úprav. Velkou výhodou stropních systémů je to, že Vám v místnosti nebo domě nezaberou vůbec žádné místo – jsou totiž „na stropě“. Montáž obvykle netrvá více než jeden pracovní den a díky možnosti úpravy délky vodicích kolejnic přímo při realizaci je i LUNA připravena k okamžitému dodání.

Ukaž více

Den stromů – bio klima pro život člověka

Info zpravodaj

Den stromů – bio klima pro život člověka

Den stromů byl ve světě vyhlášený již dříve, ale v České republice se začal slavit od roku 1906. V tento den se po celém světě konají akce jako například různé prohlídky parků, arboret apod. Tento den má připomenout jak důležité pro naši planetu lesy a stromy jsou, že díky nim se udržuje příznivé bio klima pro život člověka... kdo by si ze školy nepamatoval princip fotosyntézy.

Ukaž více

Mezinárodní den neslyšících

Info zpravodaj

Mezinárodní den neslyšících

Cílem Mezinárodního dne neslyšících je upoutat pozornost na jejich ztížené situaci. I přesto, že se situace postupem času zlepšují podmínky pro neslyšící, musí denně překonávat spoustu překážek. Například nemohou telefonovat, což je v případě přivolání první pomoci velmi složité apod., ale naštěstí již existují systémy, které umožňují komunikaci a snazší život lidem s tímto postižením.

Ukaž více

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Info zpravodaj

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby se poprvé slavil v ČR roku 1998. Cílem toho dne je zvýšit podvědomí této těžké nemoci, kterou ve stáří mnoho lidí podceňuje. Prvními příznaky je zapomnětlivost a emocionální výjevy. Vyléčit se Alzheimerova choroba nedá, ovšem v poslední době jsou již velmi dobré lékařské výsledky s její stabilizací. Zároveň se dlouhodobě řeší, jaká je správná prevence předcházení této nemoci a podle posledních výsledků se ukazuje, že nejlepší není bystřit mozek třeba křížovkami, ale naopak fyzická práce.

Ukaž více

Velký obdiv pro pana Milana.

Info zpravodaj

Velký obdiv pro pana Milana.

Český vozíčkář zemřel vyčerpáním při cestě do Španělska! Urazil tisíce kilometrů, pouť ale nestihl dokončit. Cílem dvou set denního putování Langera a jeho přátel mělo být pobřeží Atlantického oceánu nedaleko španělského Santiaga de Compostela, které bylo dříve považováno za konec světa. „Chci ukázat, že život i s těžkým fyzickým handicapem může být pestrý a bohatý. Jen musíme najít to správné tlačítko pro vypnutí tele novely v televizi a začít si ji psát sami svou fantazií. Nevymlouvat se. Pak už je jednoduché přiložit ruce k dílu,“ řekl pan Langer. Tragicky skončila pouť českého vozíčkáře Milana Langera (†60), který se vydal na 3500 km dlouhou cestu z Olomouce do španělského Santiaga de Compostela. Po několika měsících se u Milana projevily zdravotní problémy a skončil ve francouzské nemocnici. Tam na dehydrataci, vyčerpání a infekci bohužel zemřel.

Ukaž více

Představujeme vám stropní zvedací systém LUNA

Poradenstvi

Představujeme vám stropní zvedací systém LUNA

Jsou nebo se stávají Vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro Vás? Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že se jim opravdu nelze vyhnout. A právě proto byly vyvinuty stropní zvedací systémy jako LUNA. S její pomocí je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety.

Ukaž více

Co je to Invalidita?

Info zpravodaj

Co je to Invalidita?

Invalidita (též invalidnost, handicap) je definována jakožto ztráta či snížení pracovní schopnosti. Obvykle vzniká buď v důsledku vážného onemocnění (pak se hovoří o tělesném postižení) nebo úrazu. Větší množství invalidů často vzniká v důsledku velkého počtu zraněných lidí během válek a ozbrojených konfliktů vůbec. Mnoho lidí se také často stává invalidními v důsledku havárií, zde zejména dopravních nehod. Za invalidní je považována osoba, jejíž pracovní schopnost poklesla z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu nejméně o 35 %. V současné době (od 1.1.2010) česká právní norma rozeznává tři stupně invalidity podle míry poklesu pracovní schopnosti: • 1. stupeň – o 35–49% • 2. stupeň – o 50–69% • 3. stupeň – o více než 70% Dříve se používalo rozdělení částečná a plná invalidita. Od 1.1.2010 se plný invalidní důchod, jenž vznikl před tímto datem a byl k 31.12.2009 vyplácen v této výši, přiznává ve výši invalidního důchodu 3. stupně a částečný invalidní důchod ve výši invalidního důchodu 2. stupně.

Ukaž více

Vaše jednička na trhu.

Firma a jeji aktivity

Vaše jednička na trhu.

Společnost Vecom zdvihací zařízení s.r.o. je prodejce zdravotní techniky pro tělesně postižené a od roku 2000 nabízí řešení pro každou bariéru. Kvalita, bezpečnost a bezproblémový provoz všech produktů jsou garantovány certifikáty renomovaných zkušeben TÜV, IMQ atd. Hlavní činností je montáž a servis schodišťových plošin, vertikálních plošin, stropních závěsných zvedáků, schodišťových sedaček, schodolezů, výtahů a nájezdových ramp.

Ukaž více

Dnes je mezinárodní den mládeže

Info zpravodaj

Dnes je mezinárodní den mládeže

Mládež je budoucnost a je tomu tak o vždycky, proto je jasným záměrem Mezinárodního dne mládeže, který založil OSN, poukázat na problematiku mládeže ve všech různých formách, od těch pozitivních - mládež sportující, bavící se až po stinnou stránku, například drogy apod. I tento den není oproti jiným výjimkou, neboť je pořádáno mnoho akcí zaměřených na mládež.

Ukaž více

Kolečkový schodolez T10 SCALACOMBI

Produkty

Kolečkový schodolez T10 SCALACOMBI

Kolečkový schodolez T10 SCALACOMBI je vhodný pro použití na velmi úzkých schodištích (třeba jen 55 cm) s malými podestami (stačí jen 80 cm) nebo na schodištích velmi strmých (do 55°). Jeho výhodou je i možnost použití na točitých schodištích, kde jiný typ schodolezu není vhodný nebo možný. Patentovaný pohyb schodolezu s funkcí „soft-step“ Vám zaručuje pohodlný a bezpečný výstup nebo sestup každého schodišťového stupně bez jakékoliv námahy pro doprovod.

Ukaž více

Schodišťová sedačka A130 – ta správná volba!

Produkty

Schodišťová sedačka A130 – ta správná volba!

Schodišťová sedačka je určena nejen pro přepravu tělesně postižených, ale i seniorů nebo osob hůře zvládajících pohyb po schodišti. Se sedačkou A130 překonáte i bez cizí pomoci a bezpečně vsedě každé přímé schodiště, a to jak v interiéru, tak exteriéru. Je navržena moderně a esteticky a na schodišti Vám zabere jen minimum místa, takže nebrání jeho běžnému použití.

Ukaž více

Bezbariérovost je v Česku stále špatná.

Info zpravodaj

Bezbariérovost je v Česku stále špatná.

Bezbariérovost České republiky je stále během na dlouhou trať. Shodli se na tom účastníci vůbec první konference „Přes bariéry“ zaměřené na mapování a odstraňování bariér. Bezbariérovost v České republice ale většina vozíčkářů hodnotila jako stále špatnou. "Ve srovnání s minulostí jsou na tom dnes vozíčkáři určitě lépe. Ve srovnání s tím, jak to chodí v západních zemích, jsme na tom mnohem hůře.“ Na konferenci zazněla i informace, že by se již na začátku příštího roku měla v nabídce informačních center objevit publikace „Praha bez bariér“. www.vecom.cz

Ukaž více

Nejprodávanější schodolez v České republice!

Poradenstvi

Nejprodávanější schodolez v České republice!

Užijte si více svobody! Zdolejte více bariér, a třeba i na různých místech! Se schodolezem ROBY T09 to bude snadné. Schodolez je totiž mobilní. Po tom, co s jeho pomocí sjedete schodiště v domě, ho můžete naložit do auta a ROBY Vám poslouží i na dalších schodištích (u lékaře, v zaměstnání, ve škole a kdekoliv jinde…). Jeho obsluha je snadná a Váš doprovod ji hravě zvládne. Více informací a fotek naleznete zde: https://1url.cz/ztw62

Ukaž více

Kdo neskáče, je parahokejista!

Info zpravodaj

 Kdo neskáče, je parahokejista!

V Ostravě před měsícem t. r. skončilo Mistrovství světa v parahokeji. Celé mistrovství zažívá nebývalý mediální zájem, na velkých serverech denně vycházejí články, všechny sociální sítě o něm mluví. Českým reprezentantům se nebývale daří, jasně vítězí i v bitvě o čtvrtfinále. Mnozí z diváků vidí tento sport poprvé a počáteční údiv smíchaný s dojetím vystřídalo překvapení, nadšení ze zápalu hráčů, které přerůstá v nefalšované povzbuzování. Diváků zápas od zápasu přibývá, až do stavu, kdy organizátoři musejí omezit prodej deseti lístků na jednoho zájemce. Zahraniční týmy si nevěřícně fotí dlouhé fronty před pokladnami. Nic podobného parahokej ještě nezažil. Atmosféra v hale všechny naprosto uchvátila. Poslední dva zápasy české „repre“ jsou beznadějně vyprodané a pořadatelé oznámí dvakrát po sobě překonání světového rekordu v návštěvnosti. 8462 nadšených fanoušků je víc než na paralympiádě v Salt Lake City. Kdo ví, kolik vstupenek by ještě zvládli prodat, kdyby byla hala větší. Svět s údivem kouká, co čeští fandové dokážou. Všichni si moc přáli, aby si borci aspoň “mohli sáhnout na medaili”. Z vozíčkářů se stávají hrdinové, jejichž jména drží diváci na transparentech. www.vecom.cz

Ukaž více

Vertikální zdvižná plošina E07

Info zpravodaj

Vertikální zdvižná plošina E07

Do příslušného patra Vás doveze, na vozíku či bez něj. S plošinou E07 dokonce do výšky zdvihu 13 metrů. Tato vertikální plošina je hydraulická a zajistí Vám tedy velmi plynulý a tichý provoz s možností pohodlného sestupu do nejnižšího patra, a to i v případě výpadku elektrického proudu. Instaluje se nejen v interiéru, ale velmi často v exteriéru, takže Vám z Vašeho obytného prostoru nesebere ani kousek, naopak Vám ho rozšíří. E07 je velmi spolehlivé zařízení, a to i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Je totiž vybaveno ohřevem hydraulického oleje pro případ i opravdu tuhých mrazů. Šachta je ocelová s výplněmi z bezpečnostního skla, může však být i zděná. Záleží jen na Vaší volbě. Široká doplňková výbava i možnost různého barevného provedení uspokojí jistě i náročné uživatele. Více informací a fotek zde: https://1url.cz/PtRhm

Ukaž více

Schodišťová sedačka V53 ELBA

Produkty

Schodišťová sedačka V53 ELBA

Její design i provedení Vám opravdu dodají pocit bezpečí. Pevnost a stabilitu zajišťuje dvojitá ocelová vodicí kolejnice vyráběná na míru přímo na konkrétní schodiště. Bezpečnostní prvky jako zachycovač, dvojité dno sklápěcí podnožky, bezpečnostní pás, plynulý rozjezd i dojezd a zpomalování v zatáčkách jsou i tady samozřejmým standardem. Více informací a fotek zde: https://1url.cz/1MhrG

Ukaž více

Dnes je světový den dárců krve

Info zpravodaj

Dnes je světový den dárců krve

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství, všechny tyto organizace se spojily a přišly s myšlenkou vyhlásit Světový den dárců krve, a tím tak poděkovat všem, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. Jak jste na tom vy? Darujete krev? www.vecom.cz

Ukaž více

Příběh, co rozplakal svět: Vozíčkář na své svatbě vstal, aby si mohl zatančit s manželkou.

Info zpravodaj

Příběh, co rozplakal svět: Vozíčkář na své svatbě vstal, aby si mohl zatančit s manželkou.

Po tomto příběhu vám budou téct slzy! Sedmadvacetiletý muž na vozíku na své svatbě vstal, aby si mohl zatančit se svou novomanželkou. Veterán Joey Johnson sloužil deset měsíců v Afghánistánu. Co osud ale nechtěl… Jen co se vrátil zdráv z mise, měl těžkou nehodu na motorce, při které utrpěl nenávratné poškození páteře. Byly to pouhé čtyři měsíce od doby, kdy se seznámil se svou budoucí manželkou Michelle. Láska ovšem vydržela dál. Michelle zůstala s Joeym a starala se o něj. Zanedlouho ji přítel požádal o ruku a chystala se svatba. Joey chtěl pro svou budoucí manželku připravit nějaké překvapení, a tak se rozhodl, že si s ní zatančí. Ženich nakonec splnil svůj slib a přivedl všechny k slzám. Když nevěsta vstoupila do svatební síně a zjistila, že se Joey zvedl ze židle pomocí speciálního postroje, aby si zatancovali novomanželský ta¬nec. Video zde: https://1url.cz/lMDgY

Ukaž více

Vyřešíme každou bariéru

Firma a jeji aktivity

Vyřešíme každou bariéru

Tato bariéra na obrázku je opravdu netradiční, ale byla vyřešena k plné spokojenosti majitele díky vertikální zdvižné plošině E07. Montáž je otázkou jen několika pracovních dnů a ne týdnů. Do příslušného patra Vás doveze, na vozíku nebo bez něj, pohodlně a třeba i s nákupem. S plošinou E07 dokonce do výšky zdvihu 13 metrů. Tato vertikální plošina je hydraulická a zajistí Vám tedy velmi plynulý a tichý provoz s možností sestupu do nejnižšího patra i v případě výpadku elektrického proudu. Instaluje se nejen v interiéru, ale velmi často v exteriéru, takže Vám z Vašeho obytného prostoru nesebere ani kousek, naopak Vám ho rozšíří. E07 je velmi spolehlivé zařízení, a to i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Je totiž vybaveno ohřevem hydraulického oleje pro případ i opravdu tuhých mrazů. Široká doplňková výbava i možnost různého barevného provedení uspokojí jistě i náročné uživatele. Více informací zde: https://1url.cz/PtRhm

Ukaž více

Dnes je mezinárodní den dětí

Info zpravodaj

Dnes je mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí (MDD) se poprvé slavil ve více zemí až roku 1950. MDD je dnem kdy se po celém světě pro děti konají různé zábavné akce, hry nebo sportovní turnaje. Je třeba upozornit na práva a potřeby dětí, se kterými je v dnešní době často jednáno jako s dospělými. Jedním ze smyslů Mezinárodního dne dětí je, že rodina by měla být pohromadě a věnovat se sama sobě, přece všichni známe přísloví - kdo si hraje - nezlobí. www.vecom.cz

Ukaž více

Vozíčkáři nestojí o soucit, ale o adrenalin a zábavu

Info zpravodaj

Vozíčkáři nestojí o soucit, ale o adrenalin a zábavu

Pod značkou Layno Tour provozují sourozenci Vimmerovi cestovní kancelář pro mladé. Jednou z jejich aktivit jsou kromě studentských zájezdů také netradiční zážitkové pobyty pro handicapované. Místo rodičů a postarších asistentů mají na pomoc jejich vrstevníky, místo terapií a lázní jezdí na raftech, hrají paintball, střílí ze vzduchovek, jezdí na čtyřkolkách atd. www.vecom.cz

Ukaž více

Láska bez bariér – tip na skvělý film

Info zpravodaj

Láska bez bariér – tip na skvělý film

Popis: Jocelyn je úspěšný podnikatel, sukničkář a nenapravitelný lhář. Snaží se svést mladou a krásnou Julii předstíráním, že je tělesně postižený. Ale ta mu představí svou sestru Florence na invalidním vozíku. Jocelyn představuje přesně ten prototyp muže, který se snaží obelstít a ulovit každou ženu, která kolem něj třeba jen projde a stojí za hřích. Používá základní postupy: vytahuje se, přetvařuje se, a především neustále lže. A když jej náhodou přistihne nová sousedka Julie v situaci, kdy zrovna sedí na invalidním vozíku po matce, a chce o něj začít pečovat, jeho srdce zajásá. Repertoár svůdnických postupů si právě rozšířil o nový trik, a navíc se díky němu seznámil s krásnou ženou. Ale vše se zkomplikuje, když přijme její pozvání na oběd k rodičům. Setká se zde totiž s Juliinou sestrou Florence. Což by v jiné situaci určitě uvítal, jenže i ona sedí na vozíku. Bohužel se oproti němu z něj nedokáže jen tak zvednout. A Jocelynovi se přihodí to, co nečekal. Beznadějně a romanticky se do Florence zamiluje. Ale jak jí má prozradit, že jim na procházku stačí jen jeden vozík? Trailer zde: www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=JgRaV4tg828

Ukaž více

Bydlet lze i bez bariér – návrh zdarma

Info zpravodaj

Bydlet lze i bez bariér – návrh zdarma

Základem bezbariérového bydlení je dostatečný prostor a bezpečný pohyb. Nejčastěji se provádí úpravy v koupelnách a kuchyních, začít bychom však měli již od dveří a přístupu do domu. To znamená, že by měl být zajištěn bezbariérový přístup ke vchodovým dveřím, do garáže, na balkon či do jiných užitných místností domu. Rozhodnete-li se vybudovat příjezdovou rampu k vchodovým dveřím myslete na to, že by měla být minimálně 130 cm široká, přičemž existuje několik pravidel pro podélný sklon. Rampy do 3 m mohou mít sklon 1:8 tj.12,5 %, což je však dovoleno pouze u obytných domů nikoli pro stavby určené k sociální péči. Maximální sklon rampy nesmí být větší než 1:12 tj. 8,33 % a navíc u ramp delších než 9 m musí být rampa přerušena 1,5 m dlouhým odpočívadlem. Samozřejmostí je zábradlí s optimální výškou 90 cm a protiskluzová úprava povrchu rampy. V neposlední řadě by měly být upraveny dveře, aby jimi mohl pohodlně projet vozík. Jde tedy o jejich rozšíření a odstranění prahů, které jsou v tomto případě překážkou. Doporučuje se minimální šířka dveří 90 cm a totéž platí u výtahových dveří. Pokud má dům několik podlaží, není jiná možnost pohybu výtahem nebo pojízdnou rampou zavěšenou na schodišti. To však někdy není možné, obzvlášť pokud stávající bydlení přeměňujeme na bezbariérové, a tedy je nejlepším řešením výtah, který lze instalovat jak uvnitř domu, například v chodbě, anebo zvenku. Nezávazná návštěva, zaměření a vypracování nabídky zdarma zde: www.vecom.cz/cenova-nabidka

Ukaž více

Pásový schodolez T09 ROBY

Produkty

Pásový schodolez T09 ROBY

Schodolez při plném nabití zvládne až 23 pater! Snadný pohyb na podestách nebo v patrech je zajištěn pomocnými kolečky s automatickou aktivací, stačí jen naklonit kormidlo. Pro snazší manipulaci, přepravu i skladování se dá schodolez jednoduše rozložit a zase složit na dvě části – podvozek a kormidlo. Schodolez T09 ROBY je pro svůj nadčasový design i univerzálnost použití velmi žádaným produktem. Více informací a fotek naleznete zde: https://1url.cz/ztw62

Ukaž více

Velikonoční pondělí – Veselé Velikonoce přeje Vecom!

Info zpravodaj

Velikonoční pondělí – Veselé Velikonoce přeje Vecom!

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem v roce. Ovšem Velikonoce mají dlouholetou tradici a jedná se o oslavu jara. Velikonoce vznikly z latinského pascha, které překládáme jako přechod či přejití a jedná se o oslavu z mrtvých vstání Ježíše. Právě ukřižování Ježíše bylo nedaleko od židovského svátku pesach – oslava osvobození Izraelitů Mojžíšem z egyptského otroctví. Velikonoce nemají v našem kalendáři stálé datum, jsou vypočítávány právě podle "velké noci" kdy byl Kristus vzkříšen. Celé velikonoční období trvá 50 dní od Velikonoc do tzv. Letnic, přičemž pro většinu z nás znamená oslavu Velikonoc pár dnů volna navíc, které jsou s jejich oslavou spojeny. Celý velikonoční týden: Modré (někdy žluté pondělí) Šedivé úterý Popeleční středa Zelený čtvrtek Velký pátek Bílá sobota Boží hod velikonoční (připadá vždy na neděli) Velikonoční pondělí Právě k Velikonočnímu pondělí se vážou tradice, které zná každý z nás. Nejčastější je pletení pomlázek a barvení vajíček. Většinou chodí na koledu chlapci a vyšupávají dívky "aby neuschly". A v některých koutech naší republiky se jednou za 4 roky tato tradice obrací a chodí šupat dívky – jedná se o přestupný rok. Další tradicí koledy je polévání vodou a samozřejmě ta nejpříjemnější část – obdarovávání. Tradiční malovaná vajíčka – kraslice v dnešní době často nahrazují čokoládová vejce či různé sladkosti a v neposlední řadě i něco na zahřátí. www.vecom.cz

Ukaž více

Dnes je velký pátek

Info zpravodaj

 Dnes je velký pátek

Velký pátek je součástí tzv. svatého týdne během Velikonoc, kdy byl podle křesťanské tradice v tento den ukřižován Ježíš Kristus. Jako den pracovního klidu se Velký pátek slaví asi ve čtyřiceti státech světa, například v Austrálii, Brazílii, Kanadě, Německu, Spojeném království nebo na Slovensku. V české republice byl Velký pátek slaven jako státní svátek do 50. let 20. století. S Velkým pátkem je spojena i řada pranostik: - Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej! - Prší-li na Velký pátek, je k doufání úroda. - Velký pátek deštivý – dělá rok žíznivý. - Velký pátek vláha – úrodu zmáhá. - Když na Velký pátek hřmí, na poli se urodí. www.vecom.cz

Ukaž více

Vertikální zdvižná plošina S08 SILVER

Produkty

Vertikální zdvižná plošina S08 SILVER

S08 SILVER je vertikální plošina používaná k překonání těch nejmenších výškových rozdílů, protože si uvědomujeme, že i tyto malé rozdíly mohou představovat velkou překážku. A proto SILVER se svojí výškou zdvihu do jednoho metru. Patří k vertikálním plošinám bez opláštění, je bezpečný a spolehlivý. Zdvih je obstarán elektromotorem a nekonečným šroubem s maticí. Ovládání je snadné a všechny funkce jsou plně automatické (na požádání včetně automatické horní branky). Hodí se pro instalace interní i externí. Aby zařízení lépe odolávalo nepříznivým povětrnostním vlivům nebo čistě z designového hlediska, může být provedeno také kompletně v nerezové oceli. Nepotřebuje žádnou prohlubeň ani jiné stavební úpravy. Více informací zde: https://1url.cz/9t5DA

Ukaž více

Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že přesunům opravdu nelze vyhnout.

Produkty

Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že přesunům opravdu nelze vyhnout.

A právě proto byly vyvinuty stropní zvedací systémy jako je stropní zvedací systém LUNA. S její pomocí je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Více informací naleznete zde: https://1url.cz/Rtw6p

Ukaž více

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2019

Info zpravodaj

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2019

Včera 28.2.2019 proběhl slavnostní večer u příležitosti vyhlášení Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2018 a nás nesmírně těší, že se jím stal náš střelec Tomáš Pešek! Tomáš Pešek získal v anketě ještě další ocenění za rok 2018 a sice Objev roku. Nezpochybnitelné dvě ceny mu přinesl úspěšný loňský rok, během kterého Tomáš získal několik medailí na světových pohárech, vybojoval kvótu na letní paralympijské hry Tokyo 2020 a následně přidal titul Mistra Evropy a více mistra Evropy na evropském šampionátu v Bělehradě. Druhé místo v anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018 obsadil plavec Arnošt Petráček, který v loňském roce vybojoval dva tituly Mistra Evropy v plavání. Třetí se umístil stolní tenista Jiří Suchánek, který přivezl z Mistrovství světa ve slovinském Lašku bronzovou medaili. www.vecom.cz

Ukaž více

Pohled do minulosti – Orthopedia, tříkolová vozítka pro invalidy

Info zpravodaj

Pohled do minulosti – Orthopedia, tříkolová vozítka pro invalidy

Rok výroby: 40. - 50. léta 20. století První vozítka využívající komponenty motocyklů ČZ 152 b, ta později typu 125/150 c byla určena pro přepravu jedné invalidní osoby a na přídavném sedátku vzadu možného doprovodu. Vozítko bylo zcela uzpůsobeno ručnímu ovládání invalidní osobou. Motor se startoval ručně prodlouženou startovací pákou. Řazení převodových stupňů bylo taktéž ruční prodlouženou řadící pákou. Ruční páčky spojky a přední brzdy byly umístěny na rozdvojeném konci dlouhé řídící tyče. Plynová otočná rukojeť byla umístěna na samostatné páce, která sloužila též k ovládání táhel zadních brzd. www.vecom.cz

Ukaž více

Svátek zamilovaných

Info zpravodaj

Svátek zamilovaných

Svátek zamilovaných, který známe též pod názvem Valentýn není převzatý americký komerční svátek. Původ tohoto svátku nás zavádí do starého Říma, a je památkou na upáleného mnicha Valentina. Právě tento mnich ve 3. století tajné oddával páry proti zákazu císaře. Důvodem zákazu byla značná neochota mužů opouštět rodiny za účelem účasti v bitvě. V současnosti je tento den poměrně komerčnější záležitostí, neboť se po celém světě v obchodech prodávají nejrůznější předměty od květin, přes srdíčka a plyšáky až po přání, které mají ve formě daru vyjádřit lásku ke svému partnerovi nebo alespoň vystihnout, jak je pro nás druhý člověk důležitý. www.vecom.cz

Ukaž více

Se stropním zvedákem Luna se můžete pohodlně pohybovat nejen v rámci místnosti, ale i po celém patře. Systém tzv. „přehupů“ při použití jedné nebo více kazet Vám umožní propojit jednotlivé místnosti, a to bez potřeby jakýchkoli stavebních úprav.

Poradenstvi

Se stropním zvedákem Luna se můžete pohodlně pohybovat nejen v rámci místnosti, ale i po celém patře. Systém tzv. „přehupů“ při použití jedné nebo více kazet Vám umožní propojit jednotlivé místnosti, a to bez potřeby jakýchkoli stavebních úprav.

Velkou výhodou stropních systémů je to, že Vám v místnosti nebo domě nezaberou vůbec žádné místo – jsou totiž „na stropě“. Montáž obvykle netrvá více než jeden pracovní den a díky možnosti úpravy délky vodicích kolejnic přímo při realizaci je i LUNA připravena k okamžitému dodání. Více informací zde: https://1url.cz/Rtw6p

Ukaž více

Handicapované osoby v letadle

Info zpravodaj

Handicapované osoby v letadle

Lidé se zdravotním postižením mají právo na bezplatnou pomoc na letišti i v letadle. Aby odbavení i let proběhl bez obtíží, je vhodné informaci o svých potřebách uvést již během rezervace. Můžete to udělat např. během rozhovoru konzultantem Telefonického zákaznického centra. Týká se to jak osob s omezenou pohyblivostí, tak nevidomých nebo neslyšících. Invalidní vozík, chodítko, hole nebo jiné pomůcky napomáhající pohybu nejsou považovány za příruční zavazadlo, takže nesnižují jeho limit. Cestující má právo na tentýž limit na příruční zavazadlo jako ostatní. www.vecom.cz

Ukaž více

Nájezdové rampy

Produkty

Nájezdové rampy

Zdraví je nejdůležitější věc na světě a kdo nějakým způsobem o něj přijde, tak je důležité mu v tomto směru aspoň něčím život usnadnit. Nájezdové rampy pro vozíčkáře jsou velice dobře vymyšlenou pomůckou při zdolání přístupu do budov a dalších prostorů v exteriérech, ale také v interiérech. Nájezdové rampy pevné nabízejí svoji užitečnost všude tam, kde jsou schody nebo nepřístupný terén pro vozíčkáře, ale také pro maminky s kočárky. Každé naše řešení je individuální. Všude je potřebná jiná délka i šířka. Strany jsou zajištěny zábradlím. Povrch je upraven zinkováním.Další praktickou pomůckou jsou nájezdové hliníkové rampy skládací. Přenosné řešení, které využijí vozíčkáři všude tam, kde jsou jako překážka jeden až tři schody nebo jiné výškově nižší překážky. Tak jak snadno se nechají rozložit, tak snadno je složíte a přenesete jinam. www.vecom.cz

Ukaž více

Přenosné nájezdové rampy

Firma a jeji aktivity

Přenosné nájezdové rampy

jsou vhodné k překonání těch nejnižších výškových rozdílů jako třeba jednoho, dvou nebo tří schodišťových stupňů. Jejich výhodou je možnost snadné, rychlé aplikace a možnost použití na více místech. Stačí je jednoduše rozložit, použít a zase složit. Jsou lehké – z eloxovaného hliníku, teleskopické – nezaberou tolik místa a díky komfortním plastovým úchytům i snadno přenositelné. Přilnavé konce profilu stejně jako protismyková úprava povrchu rampy Vám dodají pocit bezpečí za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Tyto nájezdové rampy jsou vhodné i tam, kde není možné instalovat rampy pevné, ať už pro nedostatek místa nebo jen pro dočasné použití. Přenosné rampy o délkách dva a tři metry máme vždy skladem, připravené k okamžitému dodání. www.vecom.cz

Ukaž více

Mezinárodní den zdravotně postižených

Info zpravodaj

Mezinárodní den zdravotně postižených

Mezinárodní den zdravotně postižených vznikl za účelem zvýšení informovanosti pro širokou veřejnost, o problematice, se kterou se postižení lidé denně setkávají. Po celém světě se v tento den konají různé akce na pomoc postiženým. Tento den má v první řadě sloužit k uvědomění si, že postižení žijí mezi námi a mají právo na svůj, v rámci možností, plnohodnotný život. www.vecom.cz

Ukaž více

Možno si řeknete, že zdvižné plošiny jsou to samé jako výtah

Produkty

Možno si řeknete, že zdvižné plošiny jsou to samé jako výtah

Svým principem ano. Zdvihací plošina pro vozíčkáře je mnohem levnější a rychlejší řešení, které vyžaduje minimum stavebních úprav nebo žádné. Jsou přístupné z venku, takže vystoupíte z auta a rovnou můžete nastoupit a nechat se dopravit až do patra svého bytu. Úprava vzhledu se snadno nechá přizpůsobit a splyne s prostředím. Řešení je možné nejen z exteriéru, ale také přímo v interiéru. www.vecom.cz

Ukaž více

Užitečné rady na cestování s vozíkem

Info zpravodaj

Užitečné rady na cestování s vozíkem

Přemýšlíte o tom vyrazit s vozíčkem poprvé na dovolenou a nevíte, jak začít? Všeobecně se doporučuje nejdřív vyjet na pár výletů po vlastech českých. To abyste si zkusili, jak cestování s vozíkem zvládáte tady u nás, a dostali odvahu vyrazit za hranice. Údajně pěti cestovatelsky nejoblíbenějšími městy jsou Istanbul, New York City, Řím, Peking a Praha. Některé destinace jsou pro vozíčkáře dobře přístupné, jiné vyžadují pečlivější průzkum. Celý článek zde: https://1url.cz/8MQnQ www.vecom.cz

Ukaž více

Cestování osob se zdravotním postižením

Info zpravodaj

Cestování osob se zdravotním postižením

Pokud se zdržujete v jiné členské zemi po přechodnou dobu - např. v rámci turistického ruchu – nevzniká nárok na uplatňování výhod, které jsou poskytovány tamním občanům se zdravotním postižením. Jedná-li se např. o zlevněné vstupné do muzea, nemáte nárok tuto slevu vyžadovat. Můžete se samozřejmě s provozovatelem objektu zkusit domluvit, pak už záleží na jeho uvážení. Tato situace pramení z toho, že neexistuje žádný jednotný systém pro posuzování stupně zdravotního postižení a přiznávání nároků. V tomto směru mají jednotlivé země vlastní politiku. Za těchto okolností ani nelze vytvořit univerzální průkaz ZTP a nedochází ani k obecnému uznávání národních průkazů. www.vecom.cz

Ukaž více

Psí invalida našel novou naději díky vozíčku!

Info zpravodaj

Psí invalida našel novou naději díky vozíčku!

Seznamte se s border teriérem, který po devastujícím zranění nohy může opět skotačit, a to díky vozíku. Tento pejsek ukázal, že i těžce nemocná zvířata mají naději se uzdravit. Teriér má zdeformovanou nohu od té doby, co si na něho jeho psí máma stoupla. Bylo mu pouze několik dní a jeho měkké kosti to nevydržely. Vypadalo to, že ho budou muset utratit, jelikož sám nemohl chodit, ale majitelka se rozhodla udělat vše pro to, aby ho dostala do normálního života. Surfovala tedy po internetu a zjišťovala podrobnosti, když narazila na stránku zabývající se vozíčky pro postižené psy. Neváhala jeden pořídit pro svého miláčka a teriér teď může běhat po zahradě jako ostatní pejsci. Za jeden vozíček dala v přepočtu skoro 11 tisíc. www.vecom.cz

Ukaž více

Zvedací systém Luna

Produkty

Zvedací systém Luna

S její pomocí je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Sortiment různých druhů vaků je určen přímo těmto činnostem (koupací, toaletní…). A nejen to, LUNA Vám může posloužit také k rehabilitaci. Se speciálním vakem pro nácvik chůze budete mít tuto možnost přímo ve svém domácím prostředí. Více informací zde: https://1url.cz/sthJf

Ukaž více

Nejprodávanější schodolez v České republice

Produkty

Nejprodávanější schodolez v České republice

7) Nejprodávanější schodolez v České republice Schodolez T09 ROBY je pro svůj nadčasový design i univerzálnost použití velmi žádaným produktem, proto je vždy v dostatečném počtu držen v našich skladech, abychom Vám i u tohoto produktu mohli garantovat možnost okamžitého dodání. Více informací zde: https://1url.cz/JtIgn #schodolezy #schodolez #vecom #vecomcz

Ukaž více

Skvělý pomocník na cesty

Info zpravodaj

Skvělý pomocník na cesty

Zvedací systém přímo ve vašem voze. Pevnou část představuje nosná konstrukce "kloub" z ušlechtilé oceli, která se upevňuje na vnitřní část karoserie auta. Pohyblivou částí je zvedací rameno, který zajišťuje zdvih a přesun vozíku. Toto zvedací rameno lze snadno oddělit od nosné konstrukce "kloubu" a tak bezpečně uložit v domácnosti nebo převážet v zavazadlovém prostoru auta.

Ukaž více

Montáž nové schodišťové sedačky V59

Info zpravodaj

Montáž nové schodišťové sedačky V59

Montáž je snadná a netrvá déle než jeden pracovní den. Před konečným připojením do elektrické sítě je jen třeba osadit sedačku na unikátní vodicí kolejnici kotvenou do schodišťových stupňů. A čím je tak výjimečná? V59 využívá speciální vodicí kolejnici z patentovaných „stavebnicových“ modulů. Není tedy třeba nic dlouze měřit, zadávat do výroby, a ještě déle čekat, až bude kolejnice se sedačkou vyrobena! Kolejnici Vám poskládáme přímo a hned na Vašem schodišti. Potřebujete sedačku dnes nebo zítra? Můžete ji mít. Zavolejte nám na bezplatnou linku 800 100 659

Ukaž více

Novinka – Schodišťová sedačka V59

Produkty

Novinka – Schodišťová sedačka V59

Elegantní schodišťová sedačka V59 je vhodná do interiéru i exteriéru. Její moderní design není třeba ani zmiňovat, ač je samozřejmostí, ale s parkovací zatáčkou třeba vedle schodiště si jí téměř ani nevšimnete. Ovládání je velmi snadné a celá řada bezpečnostních prvků, ať už mechanických nebo elektronických, se postará o Vaše pohodlí a bezpečnou jízdu (sklápění područek, otočení při výstupu, bezpečnostní pás, plynulý rozjezd i dojezd, zpomalování v zatáčkách atd.). Montáž je snadná a netrvá déle než jeden pracovní den.

Ukaž více

Pevné nájezdové rampy slouží k překonání především nižších úrovňových rozdílů

Produkty

Pevné nájezdové rampy slouží k překonání především nižších úrovňových rozdílů

Rampa je využitelná nejen pro vozíky, ale třeba i pro dětské kočárky nebo kola. Námi vyráběné rampy jsou po obou stranách opatřeny zábradlím a madly a jsou vůči nepříznivým povětrnostním vlivům opatřeny povrchovou úpravou zinkováním. Rampa je vyráběna na míru a její montáž trvá jeden až několik pracovních dnů v závislosti na její délce. Více informací zde: https://1url.cz/ftvAZ

Ukaž více

Plošiny Vecom

Produkty

Plošiny Vecom

Plošiny jsou podstatně levnější, nepotřebují žádné jámy ani hlavy šachet, mnohdy nepotřebují vůbec žádné stavební úpravy nebo jen minimální, a montáž je otázkou jen několika pracovních dnů a ne týdnů. A přitom Vám poskytnou stejnou službu jako klasický výtah. Do příslušného patra Vás doveze, na vozíku nebo bez něj, pohodlně a třeba i s nákupem. Více informací zde: www.vecom.cz/produkty/bezbarierove-pristupy/vertikalni-zdvizne-plosiny

Ukaž více

Nájezdové přenosné rampy

Produkty

Nájezdové přenosné rampy

Přenosné nájezdové rampy jsou vhodné k překonání těch nejnižších výškových rozdílů jako třeba jednoho, dvou nebo tří schodišťových stupňů. Jejich výhodou je možnost snadné, rychlé aplikace a možnost použití na více místech. Stačí je jednoduše rozložit, použít a zase složit. Jsou lehké – z eloxovaného hliníku, teleskopické – nezaberou tolik místa a díky komfortním plastovým úchytům i snadno přenositelné. Přilnavé konce profilu stejně jako protismyková úprava povrchu rampy Vám dodají pocit bezpečí za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Tyto nájezdové rampy jsou vhodné i tam, kde není možné instalovat rampy pevné, ať už pro nedostatek místa nebo jen pro dočasné použití. Přenosné rampy o délkách dva a tři metry máme vždy skladem, připravené k okamžitému dodání. Více info zde: https://1url.cz/jtHyw

Ukaž více

Přivýdělek v invalidním důchodu

Poradenstvi

Přivýdělek v invalidním důchodu

Panu Karlovi stát přiznal invaliditu druhého stupně. Může si k invalidnímu důchodu přivydělat? Může. Invalidní penzisty při shánění práce omezuje zejména jejich zdravotní stav. Logicky tak nemohou dělat všechny práce, které se nabízejí. Při shánění pracovního úvazku musí pan Karel pamatovat rovněž na stupeň invalidity, který má přiznaný. Jinak bohužel riskuje, že o dávky přijde. Jsou 3 stupně invalidity: 1. stupeň: pracovní schopnost se snížila o 35–49 % 2. stupeň: pracovní schopnost poklesla o 50–69 % 3. stupeň: pracovní schopnost poklesla o 70 % a více (plná invalidita) Řešení: Pan Karel má druhý stupeň invalidity, takže si může najít práci například na poloviční nebo čtvrtinový úvazek. Zaměstnání na plný úvazek by už před sociálkou těžko obhájil a mohl by o invalidní penzi přijít. www.vecom.cz

Ukaž více

Vertikální zdvižné plošiny pro vaše cesty

Info zpravodaj

Vertikální zdvižné plošiny pro vaše cesty

Možná si řeknete, že zdvižné plošiny jsou to samé jako výtah. Svým principem ano. Avšak prakticky jde o řešení, které nevyžaduje žádné přestavby, šachty ani nic podobného. Zdvihací plošina pro vozíčkáře je mnohem levnější a rychlejší řešení, které vyžaduje minimum stavebních úprav. Jsou přístupné z venku, takže vystoupíte z auta a rovnou můžete nastoupit a nechat se dopravit až do patra svého bytu. Úprava designu se snadno nechá přizpůsobit a plošina splyne s prostředím. Řešení je možné nejen z exteriéru, ale také přímo v interiéru. Vertikální zdvižné plošiny zde: 1url.cz/0tG20

Ukaž více

Bývalý závodník vyrábí elektrické tříkolky pro invalidy.

Info zpravodaj

Bývalý závodník vyrábí elektrické tříkolky pro invalidy.

Jsou rychlejší, umí jet až padesátkou. Motorkář Ivo Kaštan vyvinul speciální elektrické tříkolky pro imobilní lidi. Oproti klasickým invalidním vozíkům jezdí rychleji a jsou lehčí. Vozítek Rid-e zatím vyrobil na pět desítek, v drtivé většině je prodal do Česka. Chystá ale expanzi do zahraničí.O tříkolky je prý zájem, Kaštan ale kvůli nim nechce stavět továrnu. Stačí mu vyrobit jeden kus denně. Jak se Vám líbí? www.vecom.cz

Ukaž více

První český elektro motocykl určený pro vozíčkáře.

Info zpravodaj

První český elektro motocykl určený pro vozíčkáře.

Určitě se najde mnoho kutilů a rádoby konstruktérů, kteří vědí jak na to a jak by to udělali jinak… Jenže od slov k realizaci je vždy dlouhá cesta plná překážek. Dobrá zpráva pro nás vozíčkáře je, že se čas od času najde někdo, kdo nekončí pouze u slov a dokáže svůj nápad dotáhnout do zdárného konce. Jedním z takových lidí je Jiří Plesník, který s vozíčkářem a bývalým motocyklovým závodníkem Lukášem Šemberou pracuje na projektu Amperia moto. Záměrem je dopřát lidem, kteří neměli tolik štěstí, zažít možnost jízdy na motocyklu. Chtěli jsme postavit dostupnou motorku, která je od prvopočátku navržená pro používání vozíčkářem a nebude mít žádné přídavné zařízení pro stabilizaci mimo profil motocyklu. Stabilizační kolečka budou součástí konceptu motocyklu. Obdobné je to i s fixačními prvky, které jsou konstruované hlavně s ohledem na bezpečnost handicapovaného jezdce a také s ohledem na ostatní účastníky provozu či jízd na dromu. První motocykl jsme začali nazývat Caf-e. Je to z důvodu jeho designu, kdy jsem chtěl částečně navázat na retro styl caferacerů, které jsou dnes velmi módní, odkazují však na první sportovní motocykly. Caf-e je vlastně svým způsobem taky první svého druhu. www.vecom.cz

Ukaž více

Na schodech pomohou ocelové nohy z TU Mnichov.

Produkty

Na schodech pomohou ocelové nohy z TU Mnichov.

Překonávání vertikálních překážek je pro osoby s omezenou schopností pohybu věčné téma. Hledání skutečně efektivního řešení je podobně nekonečné. Každý nově navržený způsob má své klady i zápory, ale univerzální řešení se nalézt doposud nepodařilo. Se zajímavým způsobem pohybu ortopedického vozíku po schodech přišli vědci z Technické univerzity v Mnichově (TUM). www.vecom.cz

Ukaž více

Robotem snadno a rychle

Info zpravodaj

Robotem snadno a rychle

Návrh a tvorba nových kompenzačních pomůcek pro osoby s omezenou schopností pohybu je nekonečný proces. V boji s pohybovým handicapem pomáhají neustále zdokonalované prostředky, které byly původně navrženy pro vojenské využití a dnes se dostávají na trh jejich civilní verze. Jednou z nich je Ekso 2020. Design Ekso 2020 vznikl na San Francisco Academy of Art a jeho autorem je student Hyehyun Roh. Na rozdíl od armádních verzí, které dnes řeší pohybovou podporu všech čtyř končetin se Ekso 2020 omezuje na asistovaný pohyb dolních končetin. Systém je založen na senzorickém snímání požadovaného směru chůze. Řídící počítač vyhodnocuje impulzy v reálném čase a ovládá mechanické části skeletu. www.vecom.cz

Ukaž více

5 chyb při komunikaci s vozíčkářem

Info zpravodaj

5 chyb při komunikaci s vozíčkářem

Nezaškodí připomenout 5 základních chyb, kterých se běžní chodící lidé vůči vozíčkářům dopouštějí. Někomu to může připadat jako nošení dříví do lesa, ale není tomu tak. Stále znovu a znovu se vozíčkáři při komunikaci s okolím setkávají se stejnými komunikačními problémy. Pokud tedy komunikace nefunguje, je to především na vás. To vy s tím můžete něco dělat. 1. Nemluvte na vozíčkáře „z vysoka“. 2. Nemluvte do zad 3. Nemluvte s asistentem 4. Nezapomínejte na slušnost a etiketu 5. Pozor na rychlé soudy www.vecom.cz

Ukaž více

Push Girls dorazily do Evropy

Info zpravodaj

Push Girls dorazily do Evropy

Seznamte se: Angela Rockwood (36), Tiphany Adams (28), Auti Engel (42) a Mia Schaikewitz (33). Čtyři handicapované hollywoodské hvězdy přináší do Evropy úspěšná reality-doku, která se dá charakterizovat jako Sex ve městě na vozíku. Další verze ženského pořadu ve stylu: jsem elegantní & okouzlující, protože nakupuji jako Push Girls. S neomezenými kreditními kartami se toho dá dokázat jistě mnoho. Seriál měl v U.S.A. takový úspěch, že se už točí dokonce druhé pokračování. Proto buďte jednoduše v obraze! Dříve či později určitě dorazí i k nám. www.vecom.cz

Ukaž více

Nasloucháme požadavkům, potřebám a přáním našich klientů a ty pak následně zohledňujeme při realizaci každé jednotlivé zakázky.

Poradenstvi

Nasloucháme požadavkům, potřebám a přáním našich klientů a ty pak následně zohledňujeme při realizaci každé jednotlivé zakázky.

Toto nám pomohlo stát se v současné době lídry ve svém oboru a naše plošiny jsou nejprodávanější na českém i slovenském trhu – máme již více než 8000 spokojených klientů a provádíme přes 1000 nových instalací ročně. Za tyto úspěchy vděčíme právě svým zákazníkům, s nimiž nás pojí pevné vazby založené na vzájemné spolupráci a důvěře, kterých si vážíme a které nás zároveň zavazují, učinit i v budoucnu vše pro to, aby každé Vaše setkání s námi bylo skutečně vnímáno jako „PŘÍMÁ CESTA K MOBILITĚ“. www.vecom.cz

Ukaž více

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha. Svoboda projevu, svoboda vyznání, svoboda myšlení, volby i jednání, svoboda pohybu.

Info zpravodaj

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha. Svoboda projevu, svoboda vyznání, svoboda myšlení, volby i jednání, svoboda pohybu.

Žijí však mezi námi lidé, jejichž svoboda je omezená, neboť v důsledku úrazu, nemoci či stáří možnost volného pohybu ztratili. A právě jejich osudy stejně jako osudy lidí, na jejichž pomoc jsou mnohdy odkázáni, jsou pro nás výzvou. Právě těmto lidem se snažíme prostřednictvím našich produktů a služeb pomoci. Nechť Vás tedy naše řešení inspirují třeba i k aktivnímu životu a umožní Vám opět prožívat tu obyčejnou, a přece tak vzácnou a krásnou „RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“. www.vecom.cz

Ukaž více

Nejen díky svému designu, který pochází z dílny slavného studia PININFARINA, ale i díky své funkčnosti a spolehlivosti je V64 jednou z nejprodávanějších plošin v celosvěto-vém měřítku.

Produkty

Nejen díky svému designu, který pochází z dílny slavného studia PININFARINA, ale i díky své funkčnosti a spolehlivosti je V64 jednou z nejprodávanějších plošin v celosvěto-vém měřítku.

Dvojitá ocelová vodicí kolejnice s hliníkovou výplní a pevné „tělo“ plošiny působí kompaktně a dodávají pocit bezpečí stejně jako série bezpečnostních prvků – omezo-vač rychlosti, zachycovač, dvojité dno plošiny, citlivé bezpečnostní okraje a nájezdy, signalizace přetížení a další… Více informací naleznete zde: 1url.cz/4th18

Ukaž více

Víte, co je to schodolez? Ne?

Produkty

Víte, co je to schodolez? Ne?

Vězte, že se jedná o velmi praktickou pomůcku při zdolávání schodišť. Především proto, že je mobilní a rozložitelný na dvě části. Díky tomu se s ním snadno manipuluje, ale také nezabere tolik místa při jeho skladování. Můžete ho tedy vzít všude sebou. Schodolez T09 ROBY (ale i další) si můžete bezplatně a nezávazně vyzkoušet přímo na svém schodišti. Stačí jen zavolat a v případě, že vám bude ROBY vyhovovat, může u vás rovnou zůstat. Kontakty naleznete zde: 1url.cz/Ztdgp

Ukaž více

Jednoduché a elegantní provedení vertikální zdvižné plošiny E07 není její jedinou předností. S touto plošinou se dostanete dokonce do výšky zdvihu 13 metrů.

Produkty

Jednoduché a elegantní provedení vertikální zdvižné plošiny E07 není její jedinou předností. S touto plošinou se dostanete dokonce do výšky zdvihu 13 metrů.

E07 je hydraulická a zajistí Vám tedy velmi plynulý a tichý provoz s možností sestupu do nejnižšího patra i v případě výpadku elektrického proudu. Instaluje se nejen v interiéru, ale velmi často v exteriéru, takže Vám z vašeho obytného prostoru nesebere ani kousek, naopak Vám ho rozšíří. Jde o velmi spolehlivé zařízení, a to i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Je totiž vybaveno ohřevem hydraulického oleje pro případ i opravdu tuhých mrazů. Šachta je ocelová s výplněmi bezpečnostním sklem, může však být i zděná. Záleží jen na vaší volbě. Další informace naleznete na našem webu: 1url.cz/PtRhm

Ukaž více

Ovládání schodišťové sedačky A130 je velmi snadné, stejně jako bezpečné nasednutí a vysednutí pomocí natočení sedačky ve směru výstupu.

Produkty

Ovládání schodišťové sedačky A130 je velmi snadné, stejně jako bezpečné nasednutí a vysednutí pomocí natočení sedačky ve směru výstupu.

Sedačka je určená nejen pro tělesně postižené, ale také seniorům a osobám se ztíženou hybností. Výhodou této sedačky je i možnost úpravy délky vodicí kolejnice přímo při její instalaci, a tím i možnost jejího okamžitého dodání. Bude Vám sloužit od první chvíle, kdy jí budete potřebovat. Více informací můžete nalézt po kliknutí na tento odkaz: 1url.cz/CtcxW

Ukaž více

Jsou nebo se stávají Vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro Vás?

Produkty

Jsou nebo se stávají Vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro Vás?

Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že se jim opravdu nelze vyhnout. A právě proto byly vyvinuty stropní zvedací systémy jako LUNA. S její pomocí je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Více informací o stropním zvedacím systému LUNA naleznete zde: 1url.cz/Rtw6p

Ukaž více

SERVISNÍ TECHNIK

Firma a jeji aktivity

SERVISNÍ TECHNIK

Hledáme pracovníka na servisní a montážní práce zdvihacích zařízení. Požadujeme: - minimálně ukončené střední odborné vzdělání v oboru elektro - řidičský průkaz skupiny „B“ a ochota cestovat - platné osvědčení vyhl. 50/1978 Sb. výhodou - zkušenosti s instalací, montáží, servisem a údržbou slaboproudých systémů jsou vítány - časová flexibilita - cílevědomost, aktivní přístup k práci, zodpovědnost, spolehlivost, chuť učit se novým věcem Kontaktujte nás na +420 602 408 593 nebo p.tatar@vecom.cz

Ukaž více

Steppy A28 je vertikální zdvižná plošina vhodná pro vnitřní i venkovní použití.

Produkty

Steppy A28 je vertikální zdvižná plošina vhodná pro vnitřní i venkovní použití.

Hydraulická nůžková plošina, která se dodává ve třech variantách: s výškou zdvihu do 0,8 metru, do 1,6 metru a do 2 metrů. STEPPY je plošina s opláštěním. To se skládá z ocelové konstrukce s výplněmi bezpečnostním sklem, se sníženou výškou opláštění i dveří v horní stanici. Možné je i provedení s kompletní uzavřenou šachtou, které doporučujeme pro externí instalace. Provedení šachty i opláštění může být nejen ocelové, ale třeba i zděné. Více informací si můžete zobrazit zde: 1url.cz/6tvAb

Ukaž více

Elegantní a bezpečná šikmá schodišťová plošina V65.

Produkty

Elegantní a bezpečná šikmá schodišťová plošina V65.

Dvojitá ocelová vodicí kolejnice a pevné „tělo“ plošiny i zde s designem z tužky studia PININFARINA, propracované detaily i dílenské zpracování, prostě elegantní a bezpečná. Kromě všech standardních bezpečnostních prvků, jako jsou například zachycovač, omezovač rychlosti, zpomalování v zatáčkách a plynulý rozjezd či dojezd, které dbají především o bezpečnost přepravované osoby, jsou na plošině například také citlivé bezpečnostní okraje nebo dvojité dno plošiny, které se postarají také o bezpečí osob, které se mohou pohybovat na schodišti v její jízdní dráze. Jakékoliv možné kolizi je zabráněno dříve, než k ní dojde. Podrobný popis hledejte na našem webu: 1url.cz/ptRDv

Ukaž více

Stropního zvedacího systému LUNA

Produkty

Stropního zvedacího systému LUNA

S pomocí stropního zvedacího systému LUNA je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Sortiment různých druhů vaků je určen přímo těmto činnostem (koupací, toaletní…). A nejen to, LUNA Vám může posloužit také k rehabilitaci. Se speciálním vakem pro nácvik chůze budete mít tuto možnost přímo ve svém domácím prostředí Více informací naleznete zde: 1url.cz/Rtw6p

Ukaž více

Schodišťové plošiny nejsou vymožeností pouze v dnešní době.

Info zpravodaj

Schodišťové plošiny nejsou vymožeností pouze v dnešní době.

K jejich výrobě došlo již v minulosti, jak ukazuje níže uvedená reklama z roku 1933. Na rozdíl od dřívějších francouzských modelů byl "domácí elektrický osobní výtah" navržený společností Inclinator Company of America zaměřen konkrétně na všechny, kteří prodělali obrnu, trpí zhoršenou činností srdce, artritidou a věkem. www.vecom.cz

Ukaž více

Schodišťová sedačka A180 zvládá stejně dobře schodiště přímá jako i schodiště s více schodišťovými rampami, s mezipodestou nebo schodiště točitá.

Produkty

Schodišťová sedačka A180 zvládá stejně dobře schodiště přímá jako i schodiště s více schodišťovými rampami, s mezipodestou nebo schodiště točitá.

Její moderní design není třeba ani zmiňovat, ač je samozřejmostí, ale s parkovací zatáčkou třeba vedle schodiště si jí téměř ani nevšimnete. Ovládání je velmi snadné a celá řada bezpečnostních prvků, ať už mechanických nebo elektronických, se postará o Vaše pohodlí a bezpečnou jízdu (sklápění područek, otočení při výstupu, bezpečnostní pás, plynulý rozjezd i dojezd, zpomalování v zatáčkách atd.). Více se o sedačce dozvíte na našem webu: 1url.cz/Itv8a

Ukaž více

Ať už chystáte rekonstrukci domu, nebo stavíte nový… Ať potřebujete získat bezbariérový přístup do bytového domu nebo do firmy…

Produkty

Ať už chystáte rekonstrukci domu, nebo stavíte nový… Ať potřebujete získat bezbariérový přístup do bytového domu nebo do firmy…

Pevné nájezdové rampy jsou vhodné pro překonání nižších výškových rozdílů. Jsou však prostorově náročné. Pokud ale problém s prostorem nemáte, využijete je nejen pro invalidní vozík, ale třeba i pro kočárky nebo kola. Další informace naleznete zde: 1url.cz/ftvAZ

Ukaž více

O tom, že je svět velmi rozmanitý není pochyb.

Info zpravodaj

O tom, že je svět velmi rozmanitý není pochyb.

Všichni jsme jeho součástí, a proto s námi oslavte Mezinárodní den biologické rozmanitosti. Roku 1994 vyhlásila OSN 29. prosinec Mezinárodním dnem biologické rozmanitosti. Bylo to přesně rok poté, co byla podepsána Úmluva o biodiverzitě. Tento den je jedním z oslavných dnů naší planety Země a informuje nás o rozmanitosti druhů. www.facebook.com/vecom.cz www.vecom.cz

Ukaž více

Užší plošina projede i užším schodištěm bez rozdílu prostředí (interní nebo externí).

Produkty

Užší plošina projede i užším schodištěm bez rozdílu prostředí (interní nebo externí).

Schodišťová plošina SLIM je navržena tak, aby zvládla opravdu každý extrém. Potřebujete i s vozíkem do patra, ale schodiště je příliš úzké a strmé? Věřte, že SLIM je zvládne. Lanový pohon uvnitř ocelové vodicí kolejnice je vhodný právě pro tyto případy. Pohonná jednotka totiž není součástí plošiny, ale nachází se v horní stanici a právě o to může být samotná plošina užší. Bližší informace naleznete zde: 1url.cz/xtvnh

Ukaž více

Dlouhé schodiště, velký elektrický vozík, změny sklonu…. Se vším si poradí.

Produkty

Dlouhé schodiště, velký elektrický vozík, změny sklonu…. Se vším si poradí.

Schodišťová sedačka V53 ELBA se hodí pro použití s opravdu dlouhou dráhou. Potřebujete zvládnout dvě, tři nebo více pater? Hůře se Vám tato patra zvládají, nezvládnete je vůbec, nebo máte velký elektrický vozík, který by Vám v patře překážel? Právě pro Vás bude V53 ELBA tou správnou volbou. Zatáčky na schodišti, parkovací zatáčky nebo změny sklonu… To vše tato sedačka umí. O dalších vlastnostech si přečtěte zde: 1url.cz/Sthiv

Ukaž více

Darujte svým blízkým svobodu.

Firma a jeji aktivity

Darujte svým blízkým svobodu.

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha. Svoboda projevu, svoboda vyznání, svoboda myšlení, volby i jednání, svoboda pohybu. Žijí však mezi námi lidé, jejichž svoboda je omezená, neboť v důsledku úrazu, nemoci či stáří možnost volného pohybu ztratili. A právě jejich osudy stejně jako osudy lidí, na jejichž pomoc jsou mnohdy odkázáni, jsou pro nás výzvou. Právě těmto lidem se snažíme prostřednictvím našich produktů a služeb pomoci. Nechť Vás tedy naše řešení inspirují třeba i k aktivnímu životu a umožní Vám opět prožívat tu obyčejnou, a přece tak vzácnou a krásnou „RADOST Z BĚŽNÝH DNŮ“. www.facebook.com/vecom.cz www.vecom.cz

Ukaž více

Vážení pracovníci firmy VECOM

Firma a jeji aktivity

píší vám rodiče Marie Steinerové, naší dcery, která je upoutána na invalidní vozík a které byla ke dni 5.1.2018 nainstalována vašimi pracovníky schodišťová plošina. V dnešní nelehké době, kdy si každý stěžuje na kdeco a na každého, budete možná vnímat toto sdělení jako ,, rajskou hudbu " , ale my píšeme tento email ve vysoce pochvalném duchu. Pokud můžete, vyjádřete náš upřímný dík pánům Raisovi ( či Rajsovi ) a Sabelovi, kteří nám plošinu po tři dny namontovávali, byli vskutku pracovití, ochotní a vstřícní a světe div - vždy po sobě každý den uklidili prostory , kde pracovali. To v dnešní době není u řemeslníků vždy pravidlem. Byli jsme s nimi moc spokojeni. Nesmíme zapomenout ani na pana Macháče, který snad na třikrát či na čtyřikrát nás navštívil u nás v bytě a celou věc s námi prokonzultoval, poradil s patřičnými administrativními záležitostmi a pečlivě proměřil naše poněkud stísněné prostory potřebné pro bezproblémový provoz plošiny. A že to proměřil správně, svědčí to, že plošina se otáčí na schodišti s rezervou 5 cm. Klobouk dolů! Zkrátka a dobře - se všemi třemi vašimi kolegy jsme moc spokojeni a přimlouvali bychom se i za jejich nějaké lepší ohodnocení. A proč to vlastně všechno píšeme? Rodina, kde je nějaký její člen náhle zdravotně postižen, je moc vděčna za jakoukoliv materiální, finanční pomoc a i jakékoliv poskytnutí rady či i za poskytnutí či instalaci rehabilitačních pomůcek a to je právě i váš případ. A pokud se jedná o mladou osobu ( dcerka má 25 let a tudíž snad i něco ještě požije ) , veškerá tato bohulibá činnost je dvojnásob účinná. Takže ještě jednou moc a moc děkujeme, ať se vám v práci daří a přejeme moc takových spokojených zákazníků, jako jsme my. Zdraví vděční Steinerovi.

Ukaž více

Společnost Vecom zdvihací zařízení s.r.o. hledá do svého týmu obchodní zástupce.

Firma a jeji aktivity

Společnost Vecom zdvihací zařízení s.r.o. hledá do svého týmu obchodní zástupce.

Požadujeme: · minimálně SŠ vzdělání · ŘP sk. B · znalost práce na PC · připravenost služebně cestovat po celé ČR Nabízíme: · práce na plný úvazek nebo na ŽL Životopis prosím posílejte na adresu: VECOM zdvihací zařízení s.r.o. Ovenecká 32, 170 00, Praha 7 nebo e-mailem na p.tatar@vecom.cz, kontaktní osoba: Petr Tatar, tel.: 602 408 593 www.vecom.cz

Ukaž více

Potřebujete se dostat do patra a v domě, ve kterém bydlíte není výtah? To vůbec nevadí.

Produkty

Potřebujete se dostat do patra a v domě, ve kterém bydlíte není výtah? To vůbec nevadí.

Vertikální zdvižnou plošinu E07 můžete postavit jak v interiéru, tak i v exteriéru. E07 je velmi spolehlivé zařízení, a to i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Je totiž vybaveno ohřevem hydraulického oleje pro případ i opravdu tuhých mrazů. Šachta je ocelová s výplněmi bezpečnostním sklem, může však být i zděná. Záleží jen na Vaší volbě. Bližší informace naleznete na našem webu: 1url.cz/itIvz

Ukaž více

I ty nejmenší výškové rozdíly mohou představovat velkou překážku.

Poradenstvi

I ty nejmenší výškové rozdíly mohou představovat velkou překážku.

Proto vám můžeme nabídnout rychlé řešení. Instalace vertikální zdvižné plošiny S08 SILVER je většinou otázka pár hodin. Nepotřebuje žádnou prohlubeň ani jiné stavební úpravy. SILVER stačí umístit a připojit do elektrické sítě. Vzhledem ke svojí univerzálnosti a snadnosti instalace bývá toto zařízení vyrobeno na sklad, a tudíž Vám u i něj můžeme nabídnout možnost okamžitého dodání. Instalace je vhodná jak v interiéru, tak exteriéru. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat: 1url.cz/Ztdgp www.vecom.cz

Ukaž více

Užijte si více svobody! Zdolejte více bariér a třeba i na různých místech! Se schodolezem ROBY to bude snadné.

Produkty

Užijte si více svobody! Zdolejte více bariér a třeba i na různých místech! Se schodolezem ROBY to bude snadné.

Schodolez je totiž mobilní. Po tom, co s jeho pomocí sjedete schodiště v domě, ho můžete naložit do auta a ROBY Vám poslouží i na dalších schodištích (u lékaře, v zaměstnání, ve škole a kdekoliv jinde…). Jeho obsluha je snadná a Váš doprovod ji hravě zvládne. Podrobnosti o tomto produktu naleznete zde: 1url.cz/JtIgn

Ukaž více

Pohodlně do patra? Sám nebo současně s doprovodem? Výtahem? NE, vertikální zdvižnou plošinou!

Info zpravodaj

Pohodlně do patra? Sám nebo současně s doprovodem? Výtahem? NE, vertikální zdvižnou plošinou!

Možná si řeknete, že zdvižné plošiny jsou to samé jako výtah. Svým principem ano. Avšak prakticky jde o řešení, které nevyžaduje žádné přestavby, šachty ani nic podobného. Zdvihací plošina pro vozíčkáře je mnohem levnější a rychlejší řešení, které vyžaduje minimum stavebních úprav nebo žádné. Vyberte si z několika typů vertikálních zdvižných plošin: 1url.cz/0tG20

Ukaž více

Pomohou vám překonat nejnižší výškové rozdíly jako třeba jedno, dvou nebo tří schodišťové stupně.

Produkty

Pomohou vám překonat nejnižší výškové rozdíly jako třeba jedno, dvou nebo tří schodišťové stupně.

Jsou lehké – z eloxovaného hliníku, teleskopické – nezaberou tolik místa a díky komfortním plastovým úchytům i snadno přenositelné. Přilnavé konce profilu stejně jako protismyková úprava povrchu rampy Vám dodají pocit bezpečí za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Více o nájezdových rampách naleznete zde: 1url.cz/JtdIv

Ukaž více

Potřebujete vyřešit bariéru v exteriéru, ale máte obavu z extrémních povětrnostních podmínek?

Produkty

Potřebujete vyřešit bariéru v exteriéru, ale máte obavu z extrémních povětrnostních podmínek?

Právě do takového prostředí byl navržen STRATEGOS. Tato vertikální zdvižná plošina je už v základní verzi kompletně pozinkovaná, avšak nabízí se také ve verzi nerezová ocel. Nezkoroduje Vám ani šachta, STRATEGOS ji nepotřebuje, patří do skupiny vertikálních zdvihacích plošin bez opláštění. Více informací naleznete zde: 1url.cz/7tWP5

Ukaž více

Jsou nebo se stávají vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro vás?

Produkty

Jsou nebo se stávají vaše přesuny v rámci místnosti či bytu namáhavé pro pečující osobu a nedůstojné pro vás?

Vzhledem k tomu, že se často jedná o přesun do koupelny nebo na toaletu, víme, že se jim opravdu nelze vyhnout. A právě proto byly vyvinuty stropní zvedací systémy jako LUNA. - Nosnost: 200/275 kg - Napájecí/provozní napětí: 230 V / 36 V baterie - Použití: interní - Zdvih: 2200 mm www.vecom.cz

Ukaž více

Sednout si. Běžný úkon, na nímž člověk normálně nepřemýšlí. Prostě si sedne. Pro ty, kteří prodělali mozkovou mrtvici je to ale nadlidský výkon.

Firma a jeji aktivity

Sednout si. Běžný úkon, na nímž člověk normálně nepřemýšlí. Prostě si sedne. Pro ty, kteří prodělali mozkovou mrtvici je to ale nadlidský výkon.

Mnohdy jim jej jejich poničený mozek vůbec nedovolí udělat. Stejně jako udělat jeden obyčejný krok. Přitom začít po mrtvici cvičit co nejdřív, je pro pacienta nejdůležitější. „Jenže tím, že nemá stabilitu, padá a bojí se,“ popisuje nejčastější komplikaci v následné rehabilitaci dánský lékař Jørgen R. Jørgensen. Jeho pacienti v Centru Centru pro rehabilitaci po poškození mozku v Kodani se bát nemusí. Už patnáct let pracuje se společností Ergolet na přístroji ErgoLine, který využívá váhy člověka. Jak funguje, ukazuje na veletrhu Rehaprotex, který se právě odehrává na brněnském výstavišti. Zájemci jej najdou v pavilonu A2 na stánku firmy Vecom. Systém je až překvapivě jednoduchý. Jedná se o konstrukci se sedákem, který je připevněn k speciálnímu zařízení v horní části. Ten umožňuje pacienta podle potřeby nadlehčovat, cvičení mu ulehčovat či naopak ztěžovat. Nemohoucí člověk tedy může bez strachu stát, posazovat se, dělat kroky, později třeba kráčet až běhat na pásu. Pokud by padal, sedák jej zachytí. „ErgoLine je koncipován pro lidi o hmotnosti až 200 kilogramů,“ říká Jørgensen. V oblasti fyzioterapie se pohybuje už 22 let, posledních patnáct let se v kodaňském centru specializuje na cvičení pacientů po mrtvici s jejich vlastní váhou. K oboru se dostal náhodou – chtěl být vojákem, vždy hodně sportoval, ale pak skončil u rehabilitace. Viděl, jak pomalu se nemocní posouvají klasickým cvičením z postele. A také se dostal k jednomu z prvotních výzkumů kodaňské univerzity a Centra pro výzkum svalové hmoty, kdy v projektu byli pouze čtyři lidi. O pár let později, kdy začal s Ergoletem vymýšlet „nadlehčovací“ stroj už měl k dispozici pacientů 50. Dnes s kolegy pracují ve specializovaném centru s tři sta nejtěžšími případy. „Vidíte ten někdy až bleskový posun. Mám případy, kdy po osmi týdnech cvičení stál člověk na vlastních nohou. Záleží ale na mnoha faktorech. Mezi nimi je věk, kdy mozková mrtvice přišla, a pak vůle pacienta, bez ní nejde nic,“ líčí dánský fyzioterapeut. Samozřejmě záleží na rozsahu postižení. Důležitá je podle Jørgensena podpora rodiny a v neposlední řadě peníze. Překvapivě také inteligence člověka. „Bystrý člověk, který musel před mrtvicí hodně přemýšlet, má větší vůli cvičit,“ tvrdí lékař. V případě mrtvice ale v žádném případě nejde paušalizovat – dva stejně staří lidé s postižením mozku ve stejné části mozku se stejným rozsahem se budou každý posouvat jiným tempem. A cvičit je potřeba co nejvíce. „Není problém v sedáku udělat sed tolikrát, co tělo dovolí. Třeba stokrát. Čím víc, tím líp,“ říká Jørgensen. Tím, že je člověk zabezpečen proti pádu, nemusí u něj fyzioterapeut být celou dobu cvičení a zvládne zaopatřit i další pacienty. „Zejména ty těžší musejí při běžném cvičení obstarávat dva i více lidí. To odpadá,“ poznamenává lékař.

Ukaž více

Veletrh REHAPROTEX se blíží!

Firma a jeji aktivity

Veletrh REHAPROTEX se blíží!

Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek. Na veletrhu REHAPROTEX, který se koná od 19. do 22. září na brněnském výstavišti, vystavovatelé představí jak široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, tak i nabídku produktů pro aktivní seniory. Na veletrhu nechybí ani poskytovatelé sociálních služeb nebo výrobky chráněných dílen. K dispozici budou preventivní vyšetření, poradenství a mnoho dalšího. Více info na našem Facebooku nebo zde: http://www.bvv.cz/rehaprotex/aktuality/veletrh-rehaprotex-se-blizi/

Ukaž více

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha.

Firma a jeji aktivity

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha.

Svoboda projevu, svoboda vyznání, svoboda myšlení, volby i jednání, svoboda pohybu. Žijí však mezi námi lidé, jejichž svoboda je omezená, neboť v důsledku úrazu, nemoci či stáří možnost volného pohybu ztratili. A právě jejich osudy stejně jako osudy lidí, na jejichž pomoc jsou mnohdy odkázáni, jsou pro nás výzvou. Právě těmto lidem se snažíme prostřednictvím našich produktů a služeb pomoci. Nechť Vás tedy naše řešení inspirují třeba i k aktivnímu životu a umožní Vám opět prožívat tu obyčejnou, a přece tak vzácnou a krásnou „RADOST Z BĚŽNÝCH DNŮ“. www.facebook.com/vecom.cz www.vecom.cz

Ukaž více

Co ti lidé všechno nevymyslí?

Info zpravodaj

Co ti lidé všechno nevymyslí?

Individuální doprava osob na ortopedickém vozíku má svoje specifika. Zdaleka ne do každého automobilu se s vozíkem dostanete a bez speciální úpravy se nedá ani bezpečně připevnit. Zdaleka ne každý má tolik peněz na rozhazování, aby dodržel všechna ta nařízení. Není tedy divu, že obyčejní lidé hledají alternativní a cenově dostupné způsoby řešení. No, jak je vidět, fantazii se při tom meze nekladou. Jedno z řešení je na titulním snímku. Volte raději jinou a bezpečnou alternativu a kontaktujte nás, pomůžeme Vám najít řešení na míru. www.facebook.com/vecom.cz www.vecom.cz

Ukaž více

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Firma a jeji aktivity

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Mezinárodní federace dárců krve a Mezinárodní společnosti transfúzního lékařství, všechny tyto organizace se spojily a vznesly myšlenku vyhlášení Světového dne dárců krve a tím by poděkovala všem, kteří darují krev, protože právě dárci krve zachraňují denně mnoho životů po celém světě. www.facebook.com/vecom.cz www.vecom.cz

Ukaž více

Špičkové služby zákazníkům od jedničky na trhu.

Firma a jeji aktivity

Špičkové služby zákazníkům od jedničky na trhu.

Společnost Vecom získala postavení jedničky na Českém trhu nejen díky kvalitním bezbariérovým zařízením, ale také díky špičkovým službám pro své zákazníky. Posuďte sami. Ještě před výběrem konkrétního zařízení vám na přání vypracujeme bezplatný projekt a návrh bezbariérového řešení. Vypracování projektu zahrnuje i bezplatnou prohlídku místa a zaměření. Na vaše přání vás rádi zaškolíme, abyste vybrané zařízení uměli správně používat. V případě poruchy vám půjčíme náhradní pomůcku a zajišťujeme servis a opravy zařízení. Tím ale naše služby zdaleka nekončí. Naše bezplatná telefonická linka pro ohlašování poruch a pro asistenci při obsluze zařízení je vám k dispozici nejen během pracovních dnů, ale také o víkendech a svátcích. Pobočky, ve kterých nás můžete osobně navštívit. Naši odborníci vám dále rádi poskytnou pomoc a poradenství při financování zvedacích zařízení, což jistě ocení zejména vaše peněženka. Při kontaktu s námi můžete vždy očekávat milý a lidský přístup, kterým vycházíme vstříc našim zákazníkům.

Ukaž více

Nájezdová rampa je využitelná nejen pro vozíky, ale třeba i pro dětské kočárky nebo kola.

Produkty

Nájezdová rampa je využitelná nejen pro vozíky, ale třeba i pro dětské kočárky nebo kola.

Námi vyráběné rampy jsou po obou stranách opatřeny zábradlím a madly a jsou vůči nepříznivým povětrnostním vlivům opatřeny povrchovou úpravou zinkováním. Rampa je vyráběna na míru a její montáž trvá jeden až několik pracovních dnů v závislosti na její délce. Sestavíme vám nezávaznou cenovou nabídku zde: 1url.cz/xtdIT

Ukaž více

S přenosnou nájezdovou rampou by ani cesta k moři nemusela být problém.

Info zpravodaj

S přenosnou nájezdovou rampou by ani cesta k moři nemusela být problém.

Přenosné nájezdové rampy jsou vhodné k překonání těch nejnižších výškových rozdílů jako třeba jednoho, dvou nebo tří schodišťových stupňů. Jejich výhodou je možnost snadné, rychlé aplikace a možnost použití na více místech. Stačí je jednoduše rozložit, použít a zase složit. Více informací naleznete zde: 1url.cz/ltDWm

Ukaž více

Užijte si více svobody! Zdolejte více bariér a třeba i na různých místech!

Produkty

Užijte si více svobody! Zdolejte více bariér a třeba i na různých místech!

Se schodolezem ROBY to bude snadné. Schodolez je totiž mobilní. Po tom, co s jeho pomocí sjedete schodiště v domě, ho můžete naložit do auta a ROBY Vám poslouží i na dalších schodištích (u lékaře, v zaměstnání, ve škole a kdekoliv jinde…). Jeho obsluha je snadná a Váš doprovod ji hravě zvládne. Například pásový schodolez T09 ROBY. Více se dozvíte zde: 1url.cz/ztw62 #schodolezy #schodolez

Ukaž více

Šikmé schodišťové plošiny jsou určeny především pro přepravu osob na vozíku, hodí se však i pro kočárky a díky možnosti provedení se sklopným sedátkem také pro osoby hůře zvládající pohyb po schodišti.

Poradenstvi

Šikmé schodišťové plošiny jsou určeny především pro přepravu osob na vozíku, hodí se však i pro kočárky a díky možnosti provedení se sklopným sedátkem také pro osoby hůře zvládající pohyb po schodišti.

Plošina model V64 je určena pro překonávání schodišť přímých, a to jak v exteriéru, tak interiéru. Nejen díky svému designu, který pochází z dílny slavného studia PININFARINA, ale i díky své funkčnosti a spolehlivosti je V64 jednou z nejprodávanějších plošin v celosvětovém měřítku. Více se o plošině V64 dozvíte zde: 1url.cz/4th18

Ukaž více

Z pohledu uživatele mezi nimi nepoznáte rozdíl, a přitom se od sebe výtahy a vertikální plošiny tolik liší.

Produkty

Z pohledu uživatele mezi nimi nepoznáte rozdíl, a přitom se od sebe výtahy a vertikální plošiny tolik liší.

Plošiny jsou podstatně levnější, nepotřebují žádné jámy ani hlavy šachet, mnohdy nepotřebují vůbec žádné stavební úpravy nebo jen minimální a montáž je otázkou jen několika pracovních dnů a ne týdnů. A přitom Vám poskytnou stejnou službu jako klasický výtah. Do příslušného patra Vás doveze, na vozíku nebo bez něj, pohodlně a třeba i s nákupem. S plošinou E07 dokonce do výšky zdvihu 13 metrů. Tato vertikální plošina je hydraulická a zajistí Vám tedy velmi plynulý a tichý provoz s možností sestupu do nejnižšího patra i v případě výpadku elektrického proudu. Vyberte si vertikální zdvižnou plošinu dle svých potřeb: 1url.cz/0tG20

Ukaž více

Uvítali byste ve vaší firmě invalidně postižené zaměstnance, ale prostory, ve kterých sídlíte, nejsou bezbariérové?

Info zpravodaj

Uvítali byste ve vaší firmě invalidně postižené zaměstnance, ale prostory, ve kterých sídlíte, nejsou bezbariérové?

S námi to nebude problém. Plošiny pro vozíčkáře umožňuji rychlé řešení přístupu na úřady, k lékaři, do bytových domů a jiných veřejných budov. Schodišťové plošiny pro invalidy jsou navržené tak, aby odpovídaly bezpečnostním pravidlům a pohodlně vyvezly osoby do pater. Schodišťová plošina pro tělesně postižené má různé modely, které splňují všechny požadavky, a při samotné montáži nejsou potřebné zásahy do samotné stavby. Pošlete nám svoji poptávku a společně najdeme nejvhodnější řešení: 1url.cz/Ztdgp

Ukaž více

Přenosné rampy pro snadnější život.

Produkty

Přenosné rampy pro snadnější život.

Výhodou přenosných nájezdových ramp je možnost snadné, rychlé aplikace a možnost použití na více místech. Stačí je jednoduše rozložit, použít a zase složit. Jsou lehké – z eloxovaného hliníku, teleskopické – nezaberou tolik místa a díky komfortním plastovým úchytům i snadno přenositelné. Přilnavé konce profilu stejně jako protismyková úprava povrchu rampy Vám dodají pocit bezpečí za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Tyto nájezdové rampy jsou vhodné i tam, kde není možné instalovat rampy pevné, ať už pro nedostatek místa nebo jen pro dočasné použití. Popis dalších výhod a parametrů přenosných nájezdových ramp můžete najít zde: 1url.cz/JtdIv

Ukaž více

Nezůstávejte celé dny doma.

Info zpravodaj

Nezůstávejte celé dny doma.

Schodišťová sedačka vám pomůže dostat se pohodlně po celém domě. Je navržena moderně a esteticky a na schodišti Vám zabere jen minimum místa, takže nebrání jeho běžnému použití. Skládá se z vodicí kolejnice a samotného těla sedačky. Instalace je otázkou pouhých pár hodin – jedná se o ukotvení vodicí kolejnice do schodišťových stupňů, osazení kolejnice sedačkou a připojení do elektrické sítě. Ovládání je velmi snadné, stejně jako bezpečné nasednutí a vysednutí s pomocí natočení sedačky ve směru výstupu. Výhodou této sedačky je i možnost úpravy délky vodicí kolejnice přímo při její instalaci, a tím i možnost jejího okamžitého dodání. Bude Vám sloužit od první chvíle, kdy ji budete potřebovat. Další informace naleznete zde: 1url.cz/gtdgJ

Ukaž více

Stropní zvedací systém Luna oceníte nejen v domácnosti.

Poradenstvi

Stropní zvedací systém Luna oceníte nejen v domácnosti.

S pomocí stropního zvedacího systému je nejen přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu mnohem snazší, ale stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Sortiment různých druhů vaků je určen přímo těmto činnostem (koupací, toaletní…). A nejen to, LUNA Vám může posloužit také k rehabilitaci. Se speciálním vakem pro nácvik chůze budete mít tuto možnost přímo ve svém domácím prostředí. Zde můžete najít důležité parametry: 1url.cz/sthJf

Ukaž více

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha.

Firma a jeji aktivity

Svoboda je jednou z nejvyšších priorit lidského ducha.

Svoboda projevu, svoboda vyznání, svoboda myšlení, volby i jednání, svoboda pohybu. Žijí však mezi námi lidé, jejichž svoboda je omezená, neboť v důsledku úrazu, nemoci či stáří možnost volného pohybu ztratili. A právě jejich osudy, stejně jako osudy lidí, na jejichž pomoc jsou mnohdy odkázáni, jsou pro nás výzvou. Právě těmto lidem se snažíme prostřednictvím našich produktů a služeb pomoci. Nechť Vás tedy naše řešení inspirují třeba i k aktivnímu životu a umožní Vám opět prožívat tu obyčejnou, a přece tak vzácnou a krásnou „RADOST Z BĚŽNÝCH DNŮ“. www.facebook.com/vecom.cz

Ukaž více

Mobilita je schopnost osoby (předmětu) se bez větších zábran pohybovat!

Info zpravodaj

Mobilita je schopnost osoby (předmětu) se bez větších zábran pohybovat!

U člověka jsou to pohyby vykonávané kosterním a hladkým svalstvem. Takový subjekt se pak označuje jako mobilní. V případě, že je tato schopnost pohybu omezená, hovoříme o imobilitě – neschopnosti pohybu. Ale i nepohyblivost se dá překonat. K tomu slouží tzv. kompenzační pomůcky. My vám pomůžeme zdolat schody a překážky vyvýšených ploch. www.facebook.com/vecom.cz

Ukaž více

Máte starosti s užším prostorem?

Produkty

Máte starosti s užším prostorem?

Užší plošina projede i užším schodištěm bez rozdílu prostředí (interní nebo externí). Zvládne dokonce i „negativní“ zatáčky, takže se dá montovat i na vnější stranu schodiště. Všechny bezpečnostní a ovládací prvky jsou i tady samozřejmostí a jsou shodné s ostatními modely – bezpečný provoz a plně automatické ovládání je cestou k Vaší nezávislosti. Zjistěte, zda šikmá schodišťová plošina SLIM je ta pravá pro vás: 1url.cz/AtTgp

Ukaž více

Užijte si více svobody! Zdolejte více bariér a třeba i na různých místech!

Produkty

Užijte si více svobody! Zdolejte více bariér a třeba i na různých místech!

Snadný pohyb na podestách nebo v patrech je zajištěn pomocnými kolečky s automatickou aktivací, stačí jen naklonit kormidlo. O Vaši bezpečnost se postarají nejen speciální pryžové pásy s vysokou adhezí, které vždy bezpečně „drží“ na hranách několika schodišťových stupňů, ale také optická signalizace sklonu schodiště, samosvorná převodovka, elektronická kontrola rychlosti, ovládání se zpožděním proti náhodným stiskům, systém dvojitého mechanického uchycení kormidla k podvozku, kontrolovaný bezpečnostním mikrospínačem, úchyty pro upevnění vozíku s pojistkou proti uvolnění, bezpečnostní pás, nastavitelná opěrka hlavy, stop tlačítko a další. Další popis pásového schodolezu T09 ROBY naleznete zde: 1url.cz/ithi0 #schodolezy #schodolez

Ukaž více

Chcete elegantní řešení bariéry? Vzdušné, bez jakékoliv šachty?

Produkty

Chcete elegantní řešení bariéry? Vzdušné, bez jakékoliv šachty?

Pokud není výškový rozdíl podlah, zvýšené přízemí nebo patro vyšší než 3 metry, plošina S10 splní Vaše požadavky. Je to vertikální zdvižná plošina bez opláštění (šachty), která Vám však nabídne podobný komfort a stejné bezpečí jako tradiční opláštěné plošiny. Více informací naleznete na našem webu: 1url.cz/mtZG0

Ukaž více

Slyšeli jste již o našich výrobcích a chcete se dozvědět více?

Info zpravodaj

Slyšeli jste již o našich výrobcích a chcete se dozvědět více?

Není nic jednoduššího než vyplnit náš kontaktní formulář. Jednoduchým zaškrtnutím vyberte, o kterou službu máte zájem. Zda o zaslání informačního balíčku o produktech ZDARMA, nebo chcete, abychom Vás kontaktovali telefonicky, rádi byste získali nezávaznou cenovou nabídku? Můžeme Vám také poskytnout pomoc a informace o příspěvku na zdvihací zařízení, ale také si s vámi můžemedomluvit nezávaznou návštěvu, zaměřit prostory, kam byste chtěli některý z našich produktů instalovat, a vypracovat vám pak nabídku zdarma. Navštivte náš Facebook, nebo rovnou přejděte na kontaktní formulář zde: 1url.cz/xtdIT www.facebook.com/vecom.cz

Ukaž více

Zaměstnávání zdravotně postižených: Kolik přispěje stát

Info zpravodaj

Zaměstnávání zdravotně postižených: Kolik přispěje stát

Když se rozhodnete zaměstnat zdravotně postiženého člověka, podpoří vás stát. Čerpat můžete hned několik příspěvků a výhod. Člověk se zdravotním postižením dokáže ve firmě udělat spoustu užitečné práce, někde pro to není potřeba nic zvláštního, nás ale budou dnes zajímat případy, kde se musí nějak upravit pracovní prostředí, zařazení nebo pracovní dobu. Pokud se rozhodnete vytvořit chráněné pracovní místo pro člověka se zdravotním postižením, přispěje vám stát na jeho zřízení i na úhradu nákladů spojených s provozem, případně na mzdy.

Ukaž více

Když bez bariér, tak bez bariér.

Info zpravodaj

Když bez bariér, tak bez bariér.

Již na první pohled je patrné, že geniální řešení přístupnosti veřejných toalet kdesi v Arkansasu zabralo plochu několikanásobně větší, než má budova sama. A to už přece zasluhuje potlesk. S ohledem na celkově skromné rozměry budovy se rovněž nabízí otázka, zda by se bývalo nevyplatilo postavit místo obří rampy raději repliku budovy v úrovni terénu. Peníze asi "nebyly problém". Problém byl někde úplně jinde. Naše produkty určitě nezaberou tolik místa :-) máme řešení na každou bariéru.

Ukaž více

Řešíte přímé schodiště, je jedno zda v interiéru nebo exteriéru, které Vám brání ve volném pohybu?

Poradenstvi

Řešíte přímé schodiště, je jedno zda v interiéru nebo exteriéru, které Vám brání ve volném pohybu?

Pak je schodišťová plošina LOGIC, nejen podle názvu, logickou volbou. Je moderní, s příjemným designem, působící na schodišti opravdu diskrétně. Do schodišťových stupňů, stěny nebo samonosně kotvená dvojitá vodicí kolejnice z eloxovaného hliníku je opravdu nenápadná a nepodléhá ani působení nepříznivých povětrnostních vlivů. Tělo plošiny působí subtilně, a přesto je dostatečně tuhé a pevné.

Ukaž více

Bezbariérový vstup dírou v podlaze balkonu?

Poradenstvi

Bezbariérový vstup dírou v podlaze balkonu?

Ano. I tak je možno svépomocí vyřešit přístupnost do vlastního bytu. Některá unikátní bezbariérová řešení by v našich krajích stavební úřady nejspíš nepovolily, ale znáte to: jiný kraj, jiný mrav. Vozíčkářské noviny vám přinášejí seriál článků o neuvěřitelných bezbariérových úpravách z domova i ze světa. Tentokrát se podrobně seznámíte s nápadem, jak se na mechanickém vozíku dostat do bytu podomácku vyrobeným výtahem. Věřím, že není třeba připomínat velká bezpečnostní rizika. Uvedené řešení by v žádném případě nemělo posloužit jako návod k následování. Raději nás kontaktujte a my Vám vypracujeme zdarma bezpečný projekt. Projekt zdarma zde: www.vecom.cz/cenova-nabidka

Ukaž více

Získejte bezbariérový projekt zdarma!

Poradenstvi

Získejte bezbariérový projekt zdarma!

Vecom vychází vstříc všem těžce zdravotně postiženým, jejich opatrovatelkám a pečovatelům. Každý z vás si může u nás objednat vypracování bezplatné bezbariérového projektu. Starat se o lidi se zdravotním znevýhodněním je velmi náročné na čas, energii i peníze. Abychom vám vaše náročné poslání alespoň trochu usnadnili, naši odborníci vám navrhnou, vypracují a v případě vašeho zájmu i zrealizují bezbariérový projekt pro vaše blízké. Jaké výhody získáte?

Ukaž více

Indická kreativita – Schodolez – zhmotnění jedné zvláštní představy

Info zpravodaj

Indická kreativita – Schodolez – zhmotnění jedné zvláštní představy

Schodiště patří mezi nejčastější vertikální architektonické bariéry, které brání pohybu osobám na ortopedickém vozíku. Hledání možností, způsobů a technických řešení jejich překonávání se věnuje velmi mnoho zkušených i začínajících konstruktérů. O své vlastní řešení se pokusila i skupina mladých indických návrhářů.

Ukaž více

Pevné nájezdové rampy jsou využitelné nejen pro vozíky.

Produkty

Pevné nájezdové rampy jsou využitelné nejen pro vozíky.

Pevné nájezdové rampy jsou využitelné nejen pro vozíky, ale třeba i pro dětské kočárky nebo kola. Námi vyráběné rampy jsou po obou stranách opatřeny zábradlím a madly a jsou vůči nepříznivým povětrnostním vlivům opatřeny povrchovou úpravou zinkováním. Rampa je vyráběna na míru a její montáž trvá jeden až několik pracovních dnů v závislosti na její délce.

Ukaž více

Chcete elegantní řešení bariéry? Vertikální zdvižná plošina S10 splní Vaše požadavky!

Info zpravodaj

Chcete elegantní řešení bariéry? Vertikální zdvižná plošina S10 splní Vaše požadavky!

Komfort a bezpečí plošiny jsou samozřejmostí. Podlaha s dvojitým dnem, branky s bezpečnostním zámkem, uzavírací- sklápěcí nájezd, zachycovač, bezpečné napětí v ovládacích prvcích, stop tlačítko a další osazené bezpečnostní prvky, ať už mechanické či elektronické, jsou toho jasným důkazem. Pohon je zabezpečen elektromotorem prostřednictvím nekonečného šroubu a matice. Elektromotor je ovládán frekvenčním měničem, který se postará o to, aby Vaše jízda byla opravdu pohodlná a plynulá, a to i díky systému „soft start/stop“. Montáž je snadná a zabere 1-2 pracovní dny. Vzhledem k absenci šachty, doporučujeme S10 zejména pro interní instalace, v exteriéru pouze pokud se místo instalace nachází například pod přístřeškem.

Ukaž více

Invalidní vozík jako tank.

Info zpravodaj

Invalidní vozík jako tank.

Handicapované proveze bahnem i kalužemi. Elektrické vozíky pro handicapované jsou většinou omezené jen na městský provoz. Zážitek z terénu chce ale nejen postiženým lidem přinést rakouský projekt nazvaný Der Ziesel. Jde o křeslo, které vyměnilo standardní kolečka za pásový pohon. Offroadový vozík rakouské společnosti Mattro Mobility Revolutions používá jako základ patři...

Ukaž více

Skvělé řešení pro vozíčkáře, maminky s kočárky i ty, kteří schody prostě jen vyjít nemohou, je řešením schodišťová plošina model V65, která zvládne opravdu každé schodiště jak v interiéru, tak v exteriéru.

Poradenstvi

Skvělé řešení pro vozíčkáře, maminky s kočárky i ty, kteří schody prostě jen vyjít nemohou, je řešením schodišťová plošina model V65, která zvládne opravdu každé schodiště jak v interiéru, tak v exteriéru.

Několik pater, schodišťových podest, parkovací zatáčky, změny směru i sklonu a potřeba opravdu dlouhé dráhy – to jsou bariéry „jako dělané“ pro plošinu V65. Dvojitá ocelová vodicí kolejnice a pevné „tělo“ plošiny i zde s designem z tužky studia PININFARINA, propracované detaily i dílenské zpracování, prostě elegantní a bezpečná.

Ukaž více

Náš zákazník náš pán!

Info zpravodaj

Náš zákazník náš pán!

 • rychlá reakce na poptávku – poradenství a nabídka řešení bezplatně a nezávazně
 • snaha zajistit řešení na klíč – pro naše klienty umíme zajistit vše, co je třeba např: bourání, stavební úpravy, osazení dveří, chodníky, ocelové rampy a konstrukce, elektroinstalace včetně revize
 • pomoc s nutnou administrativou – kompletní vyřízení stavebního povolení, vyřízení souhlasu vlastníka, účast na schůzi vlastníků bytových jednotek, poradenství při vyřizování žádosti pro MÚ aj.
 • pomoc s dofinancováním zařízení – nadace, sponzorský dar
 • tam kde je opravdu třeba, lze pomoci i s dopravou klienta k lékaři či na MÚ
 • nabízíme pouze řešení, jenž je pro naše klienty opravdu bezpečné.
 • máme z čeho vybírat, a proto nabízíme pouze řešení, jenž je pro klienta opravdu vhodné
 • jsme stabilní a ctíme Českou Judikaturu

  Ukaž více
 • S tímhle Vás nic nezastaví!

  Info zpravodaj

  S tímhle Vás nic nezastaví!

  Může se to stát každému, že dílem okamžiku bude připoután na kolečkové křeslo. I pro elektrický vozík ale existuje příliš mnoho bariér. S výlety na sněhu nebo do přírody se nemusíte rozloučit ani být odkázáni na pomoc druhých. Mnohem větší dávku mobility vám zajistí pásové křeslo, které překoná potok, bláto, sníh, štěrk a zvládne dokonce i jízdu po schodech.

  Ukaž více
  Newsletter

  Přihlášení k odběru informací o akcích a novinkách

  Kontakty

  Provozovna Brno:
  VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
  Lipůvka 397
  679 22 Lipůvka
  Zobrazit na mapě

  Tel.: +420 516 413 778
  Fax: +420 516 413 779

  Bezplatná infolinka:
  800 100 659
  vecom@vecom.cz

  © 2015 VECOM. Všechna práva vyhrazena