Neinvestujete sami – kontaktujte nás!

Příspěvek od státu na bezbariérová řešení.

Je dobré vědět, že postižení nejsou na investice do bezbariérových řešení sami.

Podle vyhlášky MPSV ČR o sociálním zabezpečení č. 182/1991 Sb. podle § 34 mají zdravotně postižení s těžkými vadami nosného nebo pohybového ústrojí či nevidomí nárok na tzv. „Příspěvek na úpravu bezbariérového bydlení“. Jde o dávku sociální péče, kterou poskytuje obecní úřad podle místa trvalého bydliště.

Z příspěvku lze hradit:

Úpravu přístupu do domu, garáže, k výtahu včetně schodů, k oknům a na balkón, úpravu povrchu podlahy, ovládacích prvků domovní a bytové elektroinstalace, kuchyňské linky, popřípadě dalšího nábytku, rozšíření a úpravu dveří, odstranění prahů, přizpůsobení koupelny a záchodu včetně vybavení vhodným sanitárním zařízením a lehce ovladatelnými bateriemi, instalace potřebné zvukové nebo světelné signalizace, zavedení vhodného vytápění, vybudování telefonního vedení, stavební úpravy spojené s instalací výtahu.

Domluvte si s námi bezplatnou a nezávaznou návštěvu přímo u vás doma. Na základě získaných informací vám dokážeme zdarma připravit projekt bezbariérového řešení. Projekt bude vytvořený na míru vašim požadavkům. Pomůžeme vám s návrhem, vyřízením příspěvku i montáží zařízení.

Podělte se s ostatními

Znáte někoho, komu se tyto informace mohou hodit?
Pošlete mu odkaz, nebo sdílejte.

Spolupracujeme se spolehlivými partnery

Podporujeme užitečné projekty