Nájezdová rampa pro vozíčkáře: cena a výběr typu rampy

Vždy hledáme takové řešení bezbariérového přístupu, které je pro klienta nejpraktičtější a na míru jeho potřebám a možnostem.

Díky dlouholeté zkušenosti a dobře postavenému portfoliu produktů VECOM si poradíme prakticky v každé situaci.

Nájezdové rampy pro vozíčkáře pevné a mobilní VECOM

Jak zjistíte cenu nájezdové rampy pro vozíčkáře

Cenu ovlivňují parametry schodiště, způsob plánovaného využití nájezdové rampy pro vozíčkáře a celková prostorová dispozice místa instalace. Ideální je osobní konzultace. Se znalostí vašeho domu, typu schodiště a požadavků, zodpovědně stanovíme cenu právě pro vás. Jednodušší bude samozřejmě zodpovězení ceny za přenosnou nájezdovou rampu.

Cenová nabídka je zdarma.

Sami nemusíte znát všechny technické parametry. Vysvětlíme a zodpovíme vaše dotazy a v případě vašeho zájmu se náš technik podívá na místo instalace rampy pro vozíčkáře, doporučí vhodné řešení a vypracujeme vám zdarma a nezávazně cenovou nabídku. Za kalkulaci ručíme a stanovenou cenu dodržíme.

Příspěvek na nájezdovou rampu

Zjistěte, jestli máte nárok na státní příspěvek na montáž a dodání našich zařízení. Výše příspěvku může být až 100%. Poradíme vám.

Napište nám, nebo zavolejte pro nezávaznou konzultaci.

Více o využití nájezdové rampy pro vozíčkáře a případné alternativě

Vertikální zdvižné plošiny
Šikmé schodišťové plošiny
Nájezdové rampy

Nájezdové rampy pro vozíčkáře - VECOM

Prohlédněte si pevné, nebo mobilní nájezdové rampy v naší nabídce a ozvěte se nám pro nezávaznou konzultaci.

 

Volba správného typu a provedení nájezdové rampy pro invalidní vozíky

Volba optimálního řešení bariéry vychází ze správného vyhodnocení základních parametrů i drobných detailů. Základní otázkou je, zda vám lépe poslouží nájezdová rampa pevná, nebo mobilní (přenosná do terénu). Často je vhodná, kombinace obojího.

I když vaše řešení vypadá jako netypické, nebo složité, pro odborníky to není komplikovaný úkol a poradí si s kažým požadavkem.

Na místě prohlédnou vše potřebné a doporučí výběr vhodného produktu a způsob jeho provedení.

VECOM se postará o kompletní dodávku nájezdové rampy včetně montáže a následné údržby. V souladu s legislativou a normami pro bezbariérové přístupy.

Zajímá vás více, co ovlivňuje cenu nájezdové rampy?

Zde uvedené parametry jsou pouze orientační. Každé schodiště, nebo způsob použití má svoje specifika a neexistuje tedy univerzální výčet požadavků nutných k volbě provedení a stanovení ceny. Naši technici nepodcení ani nejmenší detaily, se kterými klienta na místě rádi seznámí.

V naší nabídce máme dva typy nájezdové rampy: mobilní a pevné. 

Přenosné (mobilní) nájezdové rampy

Jsou teleskopické a lehce přenosné. Slouží k překonání pouze několika schodů (maximálně 3 schody), kdekoliv je to potřeba.

Mohou pomoci obzvláště v případě, když před vaším domem není možné instalovat pevnou nájezdovou rampu. Mobilní rampy mají dvě varianty dle délky (2 a 3 metry). Jejich výběr je tedy jednoduchý a jde o cenově dostupné řešení bezbariérového přístupu.

Pevné nájezdové rampy

Mají výrazně vyšší nosnost než přenosné rampy a univerzální využití. Mohou sloužit nejen pro vozíčkáře. Rampy instalované na schodištích, ať už kdekoliv, ocení i cyklisté a rodiče s kočárky.

Jejich nevýhodou oproti jiným řešením bezbariérového přístupu z naší nabídky, je prostorová náročnost z důvodu maximálního povoleného sklonu nájezdové rampy pro invalidní vozík.

Přenosné nájezdové rampy jsou lehké – z eloxovaného hliníku, lze je teleskopicky zasunout a vysunout a díky komfortním plastovým úchytům i snadno uchopit.

Pevné nájezdové rampy pro vozíčkáře mohou mít libovolnou délku i tvar. Vždy je přizpůsobíme místu instalace.

Je důležité, aby nájezdová rampa pro vozíčkáře byla instalována s ohledem na běžný provoz v místě překážky.

Pro stanovení ceny hrají největší roli tyto faktory:

  • Převýšení, které chceme pomocí rampy překonat a tedy její požadovaná délka.
  • Volitelné bezpečnostní prvky.
  • Obtížnost instalace.

Při technické prohlídce nás bude také zajímat způsob provedení schodiště, nebo jiné bariéry, případný počet zatáček a prostor pro nájezd a výjezd. Zhodnotíme celkovou prostorovou dispozici místa instalace.

Jeden velký schod uvnitř chodby vyžaduje jiné řešení než schodiště se zatáčkou venku před domem, nebo přístup z terasy na zahradu s větším převýšením.

Může se stát, že bude třeba abychom provedli drobné stavební úpravy. Jsme na to připraveni. Každá bariéra má své řešení.

Na frekventovaných schodech do veřejných budov nás nebudou zajímat pouze technické parametry bezbariérové rampy, ale budeme dobře zvažovat i její umístění.

Schody z terasy na zahradě, kde je dostatek místa, vyřeší pevná nájezdová rampa poměrně jednoduše.

V některých případech bude lepší provést drobné stavební úpravy vstupního prostoru v zájmu pohodlí a bezpečnosti osob na invalidním vozíku.

Poradíme vám

Které řešení bariér je pro vás vhodné se zeptejte našich asistentů, rádi vám se vším pomohou a doporučí vhodný postup. Zdarma a zcela nezávazně.

Podělte se s ostatními

Znáte někoho, komu se tyto informace mohou hodit?
Pošlete mu odkaz, nebo sdílejte.

Proč je VECOM dobrá volba?

Překonáme každé schodiště, zajistíme kompletní bezbariérový domov.

VECOM je největší dodavatel bezbariérových přístupů v České republice. Díky dlouholetým zkušenostem dokážeme dobře porozumět vaší situaci. Jsme absolutně spolehliví. Disponujeme početným týmem odborníků.

Sortiment produktů, které VECOM nabízí, je nastaven tak, aby vyřešil opravdu každou bariéru.

Spolupracujeme se spolehlivými partnery

Podporujeme užitečné projekty