Schodolez: cena a výběr modelu

Vždy hledáme takové řešení, které je pro klienta nejpraktičtější a na míru jeho potřebám a možnostem.

Nabídka schodolezů od firmy VECOM je koncipována tak, aby řešila různé typy schodů a různé spektrum vašich požadavků na způsob použití.

Schodolezy VECOM cena a výběr modelu

Jak zjistíte cenu schodolezu vhodného právě pro vás.

Cenu ovlivňují parametry nejpoužívanějšího schodiště a způsob využití schodolezu pro vozíčkáře. Ceny se liší podle vybraného řešení, ideální je proto osobní konzultace. Se znalostí vašich požadavků a způsobu použití schodolezu zodpovědně stanovíme cenu právě pro vás. 

Cenová nabídka je zdarma.

Nemusíte znát všechny technické parametry. Vysvětlíme a zodpovíme vaše dotazy a v případě vašeho zájmu se náš technik podívá za vámi, doporučí vhodný schodolez a vypracujeme vám zdarma a nezávazně cenovou nabídku. Za kalkulaci ručíme a stanovenou cenu dodržíme. Schodolez si můžete vyzkoušet přímo na vašem schodišti.

Příspěvek na schodolez pro vozíčkáře

Zjistěte, jestli máte nárok na státní příspěvek na dodání našich zařízení. Výše příspěvku může být až 100%. Poradíme vám.

Napište nám, nebo zavolejte pro nezávaznou konzultaci.

Více o volbě a používání schodolezu

Vyberte si schodolez z nabídky VECOM

Portfolio schodolezů VECOM je sestaveno tak, aby pokrylo prakticky všechny požadavky. Nahlédněte do naší nabídky a ozvěte se nám pro nezávaznou konzultaci.

 

Volba správného typu schodolezu

Volba optimálního typu schodolezu vychází ze správného vyhodnocení všech hlavních požadavků, základních parametrů i drobných detailů.

I když vaše řešení vypadá jako netypické, nebo složité, pro odborníky to není komplikovaný úkol a poradí si s kažým požadavkem.

Na místě prohlédnou vše potřebné a doporučí výběr vhodného produktu.

Pokud by jste si schodolez rádi vyzkoušeli, kontaktujte nás. A pokud s ním budete spokojeni, jsme připraveni k okamžitému dodání.

Zajímá vás více, co má vliv na cenu schodolezu?

Zde uvedené parametry jsou pouze orientační. Každý dům, byt, nebo způsob použití má svoje specifika a neexistuje tedy univerzální výčet požadavků nutných k volbě produktu a stanovení ceny. Naši technici nepodcení ani nejmenší detaily, se kterými klienta rádi seznámí.

Základní parametry, které ovlivňují cenu jsou:

  • nosnost schodolezu (až 150 Kg),
  • typ schodolezu (pásový nebo kolečkový),
  • vybavenost a výkon (polstrování, nastavitelné opěrky, bezpečnostní prvky, výkon).

Nosnost

Schodolezy v naší nabídce mají nosnost 120 Kg, 130 Kg nebo 150 Kg.

Typ schodolezu

Pásový schodolez je vybaven pryžovými pásy a dalším příslušenstvím pro vaši maximální bezpečnost. Pásové schodolezy jsou určeny pro přímá schodiště se sklonem do 35°.

Kolečkové schodolezy se hodí především ke zdolávání úzkých (od 55 cm) nebo točitých schodišť. Kolečkové schodolezy zvládnou sklon schodiště až do 55°.

Vybavenost a výkon

Kromě různého provedení jednotlivých modelů, co se týče komfortu při používání, je potřeba zvážit požadovaný výkon schodolezu a jeho rychlost. Schodolezy v nabídce firmy Vecom zvládnou na jedno nabití od 10 do 72 pater.

Pásový schodolez T09 Roby je skladné a spolehlivé řešení přímých schodišť.

Kolečkový schodolez T10 Scalacombi zvládne na jedno nabití až 72 pater a výšku schodu až 24 cm. I na točitém schodišti.

Cenu ovlivní parametry místa nejčastějšího použití

Pokud předpokládáte použití této mobilní pomůcky zejména pro přesuny z domu a zpět, bude pro výběr rozhodující typ vašeho schodiště. Jestliže se pravidelně přesouváte z domu do jiné budovy, například k lékaři, nebo do práce, musíme brát v úvahu schody a další bariéry na obou místech.

Bude nás zajímat způsob provedení schodiště, jeho délka, zda je schodiště přímé, nebo se změnou směru. 

Rozhodující je zejména:

  • sklon schodiště,
  • případné změny sklonu,
  • šířka schodiště a výška schodišťových stupňů,
  • počet pater.

Zhodnotíme také celkovou prostorovou dispozici interiéru domu, chodby, nebo dalšího místa použití.

Jiný případ může být schodiště uvnitř domu, schodiště venku před domem, nebo dřevěné schody do podkroví. Každé schodiště má svoje vlastní řešení. 

V případě že schodolez plánujete využívat příležitostně mimo svůj domov a nemáte tedy žádné konkrétní schodiště, zvolíme pomůcku, která bude nejlépe vyhovovat vašim obecným požadavkům.

Je-li podobné schodiště vaše bariéra na pravidelné cestě z domu, pak je pásový schodolez řešením pro vás.

Schodolez je vhodný i na schodiště v bytovce, kde chybí výtah a kde nelze instalovat schodišťovou plošinu pro vozíčkáře.

V případě schodiště v interiéru vašeho domu, nebo bytu se s námi nejdříve poraďte. Může být vhodná i instalace schodišťové sedačky.

Vliv na cenu má i způsob používání schodolezu

Vybraný schodolez musí co nejlépe vyhovovat potřebám konkrétní osoby se sníženou pohyblivostí. Jiný model bude například schodolez pro seniory, kteří jej použijí příležitostně a schodolez pro aktivní invalidy s každodenním provozem. 

Jeden typ schodolezu může mít různé příslušenství.

Kolečkový schodolez SCOIATTOLO je pohodlné křeslo na kolečkách s elektrickým pohonem, které cestujícího rychle a bezpečně vyveze po schodech.

Pásový schodolez Jolly může být vybavený nájezdovou rampou pro invalidní vozík.

Poradíme vám

Které řešení je vhodné právě pro vaše požadavky se zeptejte našich asistentů, rádi vám se vším pomohou a doporučí vhodný postup. Zdarma a zcela nezávazně.

Podělte se s ostatními

Znáte někoho, komu se tyto informace mohou hodit?
Pošlete mu odkaz, nebo sdílejte.

Proč je VECOM dobrá volba?

Překonáme každé schodiště, zajistíme kompletní bezbariérový domov.

VECOM je největší dodavatel bezbariérových přístupů v České republice. Díky dlouholetým zkušenostem dokážeme dobře porozumět vaší situaci. Jsme absolutně spolehliví. Disponujeme početným týmem odborníků.

Sortiment produktů, které VECOM nabízí, je nastaven tak, aby vyřešil opravdu každou bariéru.

Spolupracujeme se spolehlivými partnery

Podporujeme užitečné projekty